פרקליטיו של אהוד אולמרט ממשיכים לתקוף בחריפות את היועץ המשפטי מני מזוז, ומכריזים הערב כי בכוונתם להיעדר מהשימוע שצפוי להיערך לו.

במכתב ששלחו הערב עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר הם מגנים את הגשת כתב האישום נגד רחל רז-ריסבי, מי שהייתה מתאמת קשרי החוץ בלשכתו של אולמרט, ומכנים את ההחלטה כ"לא ראויה".

"התנהלות לא ראויה"

"הגשת כתב אישום זה מעידה כמאה עדים כי כלה ונחרצה עמכם להגיש כתב אישום נגדו בפרשה זו ועל חוסר התוחלת והתועלת שבקיום השימוע הקבוע לחודש הבא", טוענים פרקליטיו של אולמרט. "התנהלות זו מהווה הפרה של כל כללי ההתנהגות המחייבים. לא כך ראוי שיהיה, ולא כך ראוי שתנהג המערכת בראשה אתה עומד.

בהמשך המכתב מטיחים עורכי הדין האשמות חמורות במזוז ואנשיו. "הוכחתם כי האוזן אטומה וכי הלב ערל, וכי אפילו על מראית העין אינכם מקפידים עוד לשמור", כתבו הפרקליטים. "שבועות ספורים לפני השימוע בעניינו של מר אולמרט, נרמסה ברגל גסה זכותו החוקית לקיים שימוע כהלכתו, ונכזבה לחלוטין ציפייתו כי יקוים על ידכם לגביו הליך תקין והוגן".

בסיום המכתב מצהירים פרקליטיו של אולמרט כי בעקבות התנהלות משרדו של היועץ המשפטי אין בכוונתם להתייצב לשימוע. "אתם, המשיכו לנהוג כהבנתכם, ומר אולמרט שומר על כל זכויותיו הנובעות מכך שחובת השימוע בעניינו הופרה על ידכם", נכתב.