בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש הבוקר כתב אישום נגד ולדימיר גוטלויב באשמת הריגת הנער אריק רפאילוב בן ה-17 ז"ל בליל ל"ג בעומר. גוטלויב נאשם כי הכה את הנער בראשו וכך גרם למותו - זאת למול עינייה של בתה של בת זוגו.

על פי כתב האישום, הנערה בת ה-16 שבה באיחור ממדורת ל"ג בעומר בליוויו של רפאילוב בן ה-17. גוטלויב, שהמתין לשניים מתחת לבניין בו מתגוררים בני המשפחה, רץ לכיוונם וכשזיהה את רפיאלוב - הכה אותו בראשו, מכה שגרמה לשבר גדול במצחו.

רפיאלוב, על פי כתב האישום, החל לדמם בעקבות המכה, אך למרות זאת שב הנאשם והכה אותו בעורפו. הנער חסר האונים נפל ארצה ואיבד את הכרתו, כשחברתו בת ה-16 ממררת בבכי לנוכח המראות. על פי כתב האישום, לאחר שרפאילוב נשכב על הרצפה, העבירו אותו בני המשפחה לסלון ביתם כשהוא מחוסר הכרה.

"איים על הנערה שיהרוג את חבריה"

על פי כתב האישום, למרות מצבו הקשה, רק בחלוף מספר שעות התקשרה אמה של הנערה למד"א והזמינה אמבולנס, שפינה את רפאילוב לבית החולים. במהלך אותו לילה גוטלויב איים על הנערה, על פי כתב האישום, שאם תספר למישהו על כך שהכה את הנער הוא יהרוג את חבריה.

רפאילוב נפטר כעבור יום בבית החולים לאחר שסבל מדימום מוחי קשה. בכתב האישום טוענת הפרקליטות כי גוטלויב גרם למותו של הנער "באדישות ובשוויון נפש, כשהוא מנסה בדרך של איומים והפחדה לגרום לנערה למסור הודעת שקר".

בנוסף לאשמת ההריגה מואשם גוטלויב בהדחה בחקירה ובאיומים. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.