כתב אישום הוגש היום לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד רומן שוורצמן, תושב נתניה בן 62 בגין רציחתה של אם חברתו בדקירות סכין. על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז, המניע לרצח הוא ויכוח על מכירת דירתם המשותפת של שוורצמן ובת זוגו ב-20 השנים האחרונות יבגניה אוסטרובסקי.

מכתב האישום עולה ששנאה עמוקה שהתפתחה בין שוורצמן לבין בת זוגו ואמה ליובוב אוסטרובסקי בת ה-79 שהתגוררה עמם, גרמה לו לרצוח אותה בדקירות סכין לעיני בתה. בעקבות מערכת יחסים עכורה בין השלושה, האם ובתה הוציאו צו מניעה נגד שוורצמן, שאוסר עליו להיכנס לדירה המשותפת או להטרידן.

שוורצמן סירב להשלים עם החלטה להרחיקו מביתו, ולדברי השכנים נהג לאיים על השתיים. בפגישה שהתקיימה אצל עו"ד, סיכמו ביניהם יבגניה והנאשם על מכירת הדירה, אולם רק לאחר שתימצא דירה חלופית ליבגניה ולאמה – מה שעורר את זעמו. "לאחר ששב לביתו, גמלה בלבו של הנאשם החלטה להמית את יבגניה או את המנוחה, והוא יצא רגלית אל הדירה לאחר שהצטייד בסכין", לשון כתב האישום.

 "לאחר שנכנס לדירה, ובעודם בסלון התפתח בינו לבין המנוחה מאבק אלים, שמבהלכו דקר את המנוחה מספר דקירות באמצעות הסכין וגרם למותה...על מנת להסוות את מעשיו, גרר הנאשם את המנוחה, שרועה ומדממת לחדר האמבטיה, החביא את הסכין במטבח וניקה את כתמי הדם שנותרו בדירה", נכתב בכתב האישום. הנאשם "המתין בדירה, אותה החשיך על מנת להסתיר נוכחותו - בעוד המנוחה מדממת למוות בחדר האמבטיה - עד אשר נפרצה הדירה על ידי השוטרים סמוך לשעה 21:30".

דקר את הקשישה בחדר האמבטיה

גופתה של ליובוב אוסטרובסקי (79) נמצאה לפני כחודש ברחוב עוזיאל בנתניה, כשסימני אלימות קשים באזור מרכז גופה. צוות שיטור של משטרת מרחב השרון שהגיע למקום עצר את בן זוגה של בתה ששהה בדירה בחשד לרצח.

בחקירתו של שוורצמן התברר שהוא השתחרר חודשיים לפני כן מהכלא לאחר שריצה עשרה חודשי מעצר בגין תקיפת חברתו לחיים. כמו כן, הוצא נגדו צו הרחקה מהדירה של חברתו והן מהדירה של האם - זירת הרצח.

שכנים בבניין הדירות בנתניה סיפרו כי שוורצמן נהג להגיע לעיתים תכופות ולאיים על אם חברתו. האירוע החל בשעות הערב כאשר שוטרים הוזעקו לדירה בעקבות דיווח שכנים על צעקות עזות שנשמעות מתוכה. כוחות משטרה רבים הגיעו לדירת האישה דיווחו שהאישה נמצאה בחדר האמבטיה עם דקירות באזור החזה והבטן.

לאחר שאיש לא פתח את הדלת, פרצו השוטרים למקום, אז מצאו את האישה מוטלת ללא רוח חיים. צוות של מד"א-שרון שהגיע למקום קבע את מותה של האישה. מפקד תחנת נתניה ניצב משנה עמי אשד הגיע אף הוא לזירת האירוע והדגיש כי נסיבות המקרה עדיין נבדקות.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק