החבל מתהדק סביב צווארם של האחים אברג'יל: בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה הבוקר בקשת הסגרה נגד מאיר ויצחק אברג'יל, ששון בראשי, משה מלול וישראל אוזיפה.

בבקשת ההסגרה מוזכרות עבירות כמו סחר בינלאומי בסמים, פרשת הבנק למסחר וסחיטת אנשי עסקים בעולם תחת איומים - על פי הבקשה, סחטו האחים באיומים מקבלי הלוואות ודרשו מהם ריבית גבוהה במיוחד. בבקשת ההסגרה נחשפת גם רשת העברת ומכירת הסמים הרחבה של משפחת אברג'יל ושותפיהם, רשת שלא בוחלת גם ברצח.

על פי חקירה שנערכה במשך חמש שנים על ידי משטרת לוס אנג'לס שנעזרה ברשויות בעוד ערים בארצות הברית ובחוקרים באירופה וישראל, ארגון הפשע ניסה ליזום את הרצח של סמי אטיאס, עבריין ישראלי שפעל בארה"ב וניסה לקחת חלק בעסקאות הסמים של אברג'יל בקליפורניה. בפרשה נוספת אברג'יל וארגונו מואשמים שעמדו בראש רשת של הפצת סמים מסוג MDMA באירופה.

בבקשת ההסגרה כתבה הפרקליטות שהאחים וחבריהם יוכלו לרצות את עונשם בארץ. עורכי דינו של מאיר אברג'יל, אביגדור פלדמן ושרון נהרי, שלחו מכתב לשר המשפטים דניאל פרידמן, בו ביקשו שהשר יערוך שימוע לאברג'יל בנוסף לשימוע שיתקיים בביהמ"ש. הטיעון לבקשת השימוע הנוסף הוא ש"כמו בהליך פלילי רגיל, גם בהליך הסגרה ראוי לקיים שימוע מסוג זה מאחר וזו סוגיה שקשורה לחירותו של אדם".

בית המשפט האריך את מעצרם של האחים אברג'יל בשלושה שבועות.

חוקרי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה (יאחב"ל) עצרו את אברג'יל לבקשת רשויות האכיפה בארצות הברית. יחד איתו נעצר גם אחיו מאיר, בעת שהגיע לביקור בישראל. האחים, שנחשבים לראשי ארגון הפשע הגדול והמרכזי ביותר בארץ, ממתינים כעת להליך הסגרתם.