שמעוני פרינץ ביום המעצר (צילום: משטרת ירושלים)
שמעוני פרינץ ביום המעצר | צילום: משטרת ירושלים

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום כתב אישום נגד שרונה שמעוני פרינץ בגין שורה של עבירות ובהן התחזות לרופא, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ואף תקיפה וגרימת חבלה חמורה. היא מואשמת שסיפקה ונתנה תרופה מסוכנת או חומר מרעיל בדרך שיש בה כדי לסכן חיי אדם או לגרום לו לחבלה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה עד תום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחד מעשרות המקרים שהובאו לידי בית המשפט סופר על חולת סוכרת שפנתה לשמעוני פרינץ בעקבות פרסום מודעה בעיתון. הנאשמת הציגה עצמה כדוקטור וכינתה עצמה שרונה שניידר. היא העידה בפני החולה כי היא מטפלת כ-15 שנה בסוכרת באישור משרד הבריאות, לאחר שלמדה רפואה ורפואה סינית.

בכתב האישום נטען כי החולה שילמה לשמעוני פרינץ 350 שקלים עבור כל מפגש וסכום נוסף של אלפי שקלים עבור תרופות. הנאשמת הנחתה את החולה להפחית את מינון האינסולין, החולה פעלה על פי ההוראות ובסמוך לאחר מכן החל מצבה הגופני להידרדר, עד שהיא הובהלה לבית חולים "פוריה" ואושפזה למשך שבוע ימים.

החולים שילמו אלפי שקלים על "טיפולים"

מעט מהחולים המופיעים בכתב האישום ויתרו על שירותיה של המטפלת המתחזה ושילמו לה רק כמאה שקלים עבור פגישת ההיכרות הראשונה, אולם עשרות חולים אחרים הוציאו מכיסם אלפי שקלים בתמורה ל"טיפולים" שהעניקה להם שמעוני פרינץ. אחד החולים המופיעים בכתב האישום נגדה העיד כי שילם 11 אלף שקלים עבור עשרת המפגשים שקיים איתה ועבור התרופות שרכש ממנה.

על פי כתב האישום, פעילותה של שמעוני פרינץ נמשכה יותר מחצי שנה - מחודש אוגוסט 2012 ועד מעצרה בחודש שעבר. במשך כל הזמן הזה היא שכרה דירה בירושלים ששימשה כקליניקה שלה וכינתה עצמה ד"ר שניידר. כל זאת, מבלי שיש לה רישיון או הסמכה לעסוק ברפואה או ברוקחות.

במודעות שפרסמה בעיתוני המגזר החרדי, כתבה שמעוני פרינץ: "אפשר לזרוק את האינסולין והתרופות, ולהציל את עצמך מכל הסיבוכים והאיומים של מחלת הסוכרת ולחזור להיות אדם בריא בעל איכות חיים. באחריות ובהתחייבות", וכך הבטיחה ללקוחותיה ריפוי ממחלת הסוכרת תוך עשרה טיפולים באופן טבעי.