כהני דת דרוזים. ארכיון
כהני דת דרוזים. ארכיון | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בנצרת הרשיע היום (ד') 17 אנשי דת דרוזים בכך שביקרו במדינת אויב שלא כדין וסייעו לאחרים בביצוע של אותה עבירה. אנשי הדת לקחו חלק ואירגנו משלחות לסוריה וללבנון בשנים 2007 ו-2010.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי סעיפי האישום, המשלחת הראשונה שאירגנו אנשי הדת שהתה במשך שבוע ימים בסוריה בשנת 2007. במהלך הביקור הם התארחו אצל בכירים במשטר הסורי. לביקור הם יצאו על דעת עצמם, וללא אישורים של אף גורם רשמי בישראלי. ב-2010 הוציאו אותם אנשי דת משלחת דומה ללבנון. גם אז אנשי הדת הדרוזים ביקרו במדינת האויב במשך שבוע ימים ללא אישור. 

"הם לא יכולים לעשות כרצונם ולנסוע למדינת אויב מבלי לקבל את אישור מדינת ישראל", אמר השופט ג'ורג' אזולאי בהחלטתו. במהלך המשפט טענו אותם תושבי הגליל והצפון כי מותר להם לבקר במקומות קדושים לדת הדרוזית משום ששאר הדתות מבצעות ביקורים דומים במדינות אחרות. הם הביאו לדוגמה את המוסלמים העולים לחאג' בסעודיה ואת היהודים המבקרים במקומות קדושים ליהדות גם במדינות ערב.

אולם בית המשפט שלל את טענתם של הנאשמים. הוא הגדיר את הביקור בלתי חוקי משום שהתקיים במדינות המוגדרות אויבות של ישראל וכי הביקור בוצע ללא אישור המדינה.