הפרקליטה שהובילה את חקירות ראש הממשלה נעדרת מחלק גדול מהליך השימוע בתיקים: עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מחוז תל-אביב מיסוי וכלכלה, שליוותה את חקירותיו של בנימין נתניהו מראשיתן, תיעדר משתיים מתוך ארבע ישיבות השימוע בתיקי נתניהו; כך התברר היום (ראשון) לאחר שבן ארי - שנכחה בישיבות השימוע שנערכו בשבוע שעבר ועסקו בתיק 4000, ואף הייתה מעורבת בדיון - לא הגיעה לדיון בישיבת השימוע שנערכת היום ועוסקת בעיקר בתיק 1000.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהמשך, משרד המשפטים הבהיר כי בן ארי לא תהיה נוכחת גם בישיבת השימוע האחרונה שתיערך מחר (שני) ותעסוק בעיקר בתיק 2000. זאת לאחר שהיא נאלצה לצאת לחופשה שנקבעה זמן רב מראש - ושלא ניתן היה לבטלה.

בשלבי ניתוח חומרי החקירה וגיבוש כתב החשדות, עו"ד בן ארי סברה כי יש ראיות להגשת כתב אישום נגד נתניהו בגין שוחד גם בתיקים 1000 ו-2000, ולא רק בתיק 4000. בסופו של דבר החליט היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט נגד דעתם החולקת של בן ארי ושל פרקליט המדינה שי ניצן כי נתניהו יואשם, בכפוף לשימוע, בשוחד בתיק 4000; אך בתיקים 1000 ו-2000 יואשם, בכפוף לשימוע, "רק" בהפרת אמונים. 

אם יוגש בסופו של דבר כתב אישום נגד נתניהו, מסומנת בן ארי כמי שאמורה לעמוד בראש צוות התביעה. בן ארי, שהיא פרקליטה מוערכת מאוד בפרקליטות, עמדה בראש צוות התביעה ב"תיק הולילנד" שהסתיים בהרשעתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בקבלת שוחד ובעבירות נוספות. לאחרונה נבחרה בן ארי לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית, זאת בתום הליך מכרזי שלווה בביקורת על כך שהוא "נתפר" למידותיה.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "השימוע נערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, שהוא הגורם המוסמך להחליט בתיק, וכן נוכחת בו נציגות רחבה של פרקליטים מהמחוז. ממילא היעדרותה של בן ארי היום ומחר לא תפגע בשימוע".

"השימוע נקבע מלכתחילה לימים ד' ו-ה' בשבוע שעבר, ובן-ארי נכחה בימים אלה במלואם", הוסיפו, "כשבוע בלבד לפני מועד השימוע ביקשו הסנגורים להוסיף ימים לשימוע. לפנים משורת הדין, הבקשה נענתה, ונוספו יומיים לשימוע (היום ומחר). בן-ארי יצאה לנסיעה שתוכננה זמן רב מראש ולא ניתן היה לבטלה, ועל כן היא לא תהיה נוכחת ביומיים הנוספים". 

הכתבה המקורית פורסמה בגלובס