היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין נשא דברים בכנס לשכת עורכי הדין המתקיים באילת זו השנה ה-13 והתייחס לתיק המשפטי העומד נגד שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, שבמסגרתו הוגש כתב אישום נגד האחרון בגין מרמה והפרת אמונים בפרשת השגריר בבלארוס, זאב בן אריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל עוד אני מכהן בתפקיד", פתח וינשטיין את דבריו, "החובה שלי היא להיאבק בשחיתות השלטונית". מיד לאחר מכן פנה לדבר על ההליכים המשפטיים שמתנהלים נגד יושב-ראש ישראל ביתנו ליברמן. "החלטתי להגיש כתב אישום וזה תלוי בפני בית המשפט", אמר. "נדמה לי בכל הצניעות שאני יודע לזהות זיכוי כשמתבקש".

"החלטות התביעה יתבססו רק על שיקולים משפטיים", הוסיף וינשטיין. "במקרה של ליברמן הושמעה ביקורת ואני מוצא לנכון להתייחס אליה כאן". לאחר מכן, נימק היועץ המשפטי לממשלה את אמירותיו: "בתיק החברות לא מצאתי סיכוי סביר להרשעה ולכן לא הוגש כתב אישום. בפרשה הקרויה פרשת השגריר החלטתי להגיש כתב אישום, וזה תלוי ועומד בפני בית המשפט. היכן שסופו של התיק בזיכוי - לא יוגש כתב אישום. אני יודע לזהות תיק שנגמר בזיכוי כשאני רואה תיק כזה".

"אין זה עניין של אומץ, אלא של חובה פשוטה. כשמתקיים סיכוי סביר להרשעה - חובתי להגיש כתב אישום, בהינתן שיש בדבר עניין לציבור. כשאין סיכוי שכזה - חובה עליי שלא להגיש כתב אישום". עוד טען וינשטיין, כי אין להקל ואין גם להחמיר עם שר, חבר כנסת, שופט, עובד, רשות מקומית או נבחר ציבור אחר. "יש לבחון את חומר הראיות נגדם על פי נהלי בדיקת הראיות ויש לנקוט זהירות והקפדה בהליך המשפטי".