פרסום ראשון: ד', הקטין שהואשם בגרימת מותו של הנער סיסאי שאטו ז"ל בן ה-16 מנתניה, לאחר שדחף אותו לכאורה מגג בית הספר בנתניה, שוחרר היום למעצר בית. פרקליטיו של הקטין טענו בבית המשפט כי הודאתו של הקטין במעשה, וכן שחזור המעשה - נעשו שלא כדין, ועל כן דרשו את שחרורו למעצר בית. היום אישר זאת בית המשפט.

בכתב האישום שהוגש השבוע נחשפו פרטים חדשים על אותם רגעים, רגעיו האחרונים של סיסאי ז"ל בחיים. הוא, ד' הנאשם, ושלושה חברים נוספים עלו על גג בית הספר, שאפו גז מזגנים ולאחר מכן התפתחה מריבה בין הנאשם לסיסאי. בשלב מסויים הנאשם דחף את סיסאי למותו מגובה של שבעה מטרים, וסיסאי נחבט בראשו מרצפת הבטון ומת במקום.

"לא הייתה לו שום כוונה פלילית"

בזמן ששלושת הנערים האחרים רצו לבדוק מה מצבו של סיסאי, ד' נמלט מהזירה, ואף נפגש מספר שעות לאחר מכן עם הנערים וביקש מהם שלא לספר לאיש על שאירע. לאחר חיפושים נרחבים מייד לאחר המקרה, משטרת נתניה לכדה את ארבעת החשודים והחשוד הודה ואף שחזר את שאירע שם.

ואולם, לאחר שפגש בעורכי דין - חזר בו בהודאתו. השבוע הוגש נגדו כתב אישום והיום בית המשפט שחרר אותו למעצר בית. עורכי דינו, ארז מלמד ואדנקו סבהט מהסנגוריה הציבורית, אמרו היום בתגובה: "העדות שנגבתה בשחזור שביצע מרשנו הקטין נעשו שלא כדין. תחילה הפרקליטות ניסתה להאשים אותו ברצח, אבל כעת אנחנו מאמינים שבסך הכל היה שם משחק מסוכן שהסתיים בטרגדיה, ולמרשנו לא הייתה שום כוונה פלילית".