האישום: סייע לאסירים ביטחוניים. אילוסטרצ | צילום: רויטרס, חדשות

סוהר בבתי סוהר שבהם שהו אסירים ביטחוניים, נאשם שניצל את תפקידו כדי להעביר להם מכשירי טלפון נייד בניגוד לנהלים, תמורת שוחד של כרבע מיליון שקלים. הפרשה החמורה שהותרה היום לפרסום מאשימה את הסוהר בשישה סעיפים, כשהעבירות העיקריות בהן הן קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, והעברת חפץ אסור.

בכתב האישום נטען כי בשישה מועדים שונים, העביר הסוהר "כ-20 מכשירי טלפון סלולריים וכ-27 כרטיסי SIM לאסירים ביטחוניים בכלא "נפחא" ובכלא "אשל", כשהוא מנצל את תפקידו ומעמדו בשירות בתי הסוהר כדי לחמוק מנהלים וממנגנוני הבדיקה השונים".

"המחירון" שלפיו עבד לכאורה אותו סוהר, קבע מחיר של כ- 15 אלף שקל בתמורה להברחת כל פלאפון, וסכום נוסף עבור כל כרטיס SIM שיוברח. עוד נטען בכתב האישום, כי הסוהר הסתיר את המכשירים והכרטיסים בחגור הסוהר כשהם מלופפים בניילון בצבע שחור, על מנת למנוע את גילויים בעת כניסתו לכלא "נפחא", ונכנס לכלא כשהוא נושא אותם על גופו.

לצד כתב האישום שהוגש היום נגד הסוהר, הוגש כתב אישום נגד אדם נוסף, בגין שיתוף פעולה עם הסוהר וסיוע לו במימוש עסקות ההברחה לאסירים הביטחוניים. בנוסף, בהתאם לחוק איסור מימון טרור, הודיעה הפרקליטות לבית המשפט כי תבקש בסיום ההליך הפלילי לחלט את הכסף שנתפס במסגרת מעצרו של הסוהר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק