בבית המשפט המחוזי בתל אביב נפתח היום שלב הטיעונים לעונש של שי סימון, שהורשע לפני כשבועיים בהריגתה של מיטל אהרונסון ז"ל ובפציעתה הקשה של חברתה מלי יזדי בתאונת ה"פגע וברח". באולם ישב גם שלום ימיני, שהיה עם סימון ברכב בזמן התאונה, והואשם בהפקרת השתיים.

האווירה באולם בית המשפט גם היום, הייתה טעונה מאוד. "אני מבקש מבית המשפט, אם אנשים עושים משהו, הם צריכים לשלם עליו", מירר בבכי תומר, אחיה של מיטל ז"ל. "הוא ייצא מהסורג ובריח, ואנחנו לא. אני אלך לבית הקברות בכל שנה". אמה של מיטל, ליאורה, פרצה בבכי אף היא: "לא אשכח את עיני ילדיי, כשבאתי לספר להם שאחותם מתה", היא אמרה בבית המשפט.

ליאורה הציגה באולם את תעודת ההצטיינות בלימודים שקיבלה מיטל.  "איזה כאב שגרמו לה הרוצחים השיכורים", אמרה בבכי. חברו של שלום ימיני ניסה להעיד לטובתו: "הוא הציל אותי, וחילץ אותי מתאונת אופנוע חמורה שאירעה לי בעבר", ניסה לומר - אך מלי ייזדי פרצה לדבריו: "זה שטויות, עכשיו מציגים אותו כגיבור", אמרה. "כל החשודים נוהגים לחזור בתשובה".

ימיני: "אני שרוף בחוץ"

כשניתנה רשות הדיבור לשלום ימיני, הביע פעם נוספת צער על שאירע. "אני לא האדם שציירו אותו", פתח באומרו. "באמת שלא יכולתי לעשות כלום. יצאנו מסטולים, היינו שיכורים והכל היה בהבזק של חמש דקות". לאחר מכן, פנה ימיני לליאורה אהרונסון: "ראיתי אותך בוכה, ביקשתי פוליגרף בשבילך - כדי שתדעי שלא אני נהגתי". הוא הוסיף בפניה: "הפשע הגדול שלי הוא שלא התקשרתי ישר למשטרה ואמרתי להם ששי סימון נהג".

לאחר מכן, סיפר על חייו בשנתיים האחרונות. "המבצ הכלכלי שלי קשה", אמר ימיני בבית המשפט. "איבדתי הרבה כסף במשפט הזה, בכל ימי המעצר. אני שרוף בחוץ. השבוע ניסיתי לשכור דירה - ואיך שראו את השם שלי לא הסכימו. אני לא יכול אפילו לעבוד עם אח שלי בזגגות, כי אני מפחד להרוס לו את המוניטין".

סימון הורשע בהריגה, ימיני בהפקרה

לפני כשבועיים הרשיע השופט צבי גורפינקל את שי סימון בהריגה וקבע כי הוא זה שנהג בג'יפ בשעת התאונה, זאת לאור נהיגתו הפרועה תחת השפעת אלכוהול ולאחר שדרס למוות את מיטל אהרונסון ופגע בחברתה מלי יזדי ופגע בה באורח קשה.

שלום ימיני, זוכה על ידי בית המשפט מאשמת הריגה וגרימת מוות ברשלנות, אך הורשע בעבירת הפקרה. "ימיני בחר באופן מודע לברוח, ולכן הפך לשותף לעבירת הפקרה בשל כוח הצוותא למרות שהוא לא נהג", כך אמר השופט גורפינקל.

למרות שאיש מהנאשמים לא הודה בכך שישב מאחורי ההגה בג'יפ שדרס את אהרונסון וחברתה, החליט השופט צבי גורפינקל שלא לשנות את כתב האישום נגדם. תחילה נטען ששי סימון הוא זה שנהג בג'יפ, ושלום ימיני ישב לצידו. זאת, בניגוד לטענות הפרקליטות מלכתחילה.

תאונת הפגע וברח בתל אביב - סיקור מיוחד:

מהפך במשפט הדריסה: שי סימון נאשם שנהג ברכב

שי סימון אמר לאשתו: "לקחתי נשמה"

בעל הג'יפ: כולם יודעים מי דרס את מיטל

מלי יזדי, שאיבדה את חברתה בתאונה, משחזרת

נגד ימיני וסימון הוגש כתב אישום על הריגה

מלי יזדי: "ניסיתי לשלוח למיטל יד"

אמה של מיטל אהרונסון מדברת