צפו הכתבה במהדורה המרכזית (צילום: SUTTERSTOCK)
בגירושים - כל מקרה ייבחן לגופו. אילוסטרצ | צילום: SUTTERSTOCK

סופם של גירושים בן בני זוג עלול להסתיים אחרת מבחינת הילדים: שר המשפטים יעקב נאמן החליט היום לאמץ את מסקנות ועדת שניט, שהוקמה על מנת לבחון את ההיבטים המשפטיים של האחריות ההורית לאחר גירושיהם, והביע תמיכה במסקנה לפיה יש לדון בכל מקרה לגופו - ולא להעביר באופן אוטומטי את השליטה בילדים לידי האם. בכוונת השר לקדם את המלצות הוועדה כחוק מטעם הממשלה.

ועדת שניט מונתה בשנת 2005 על ידי שרת המשפטים דאז ציפי לבני והגישה לאחרונה לשר נאמן דוח המלצות אשר משרטט את הרפורמה הנדרשת בתחום האחריות ההורית בישראל. היא המליצה לאמץ גישה חדשה המבוססת על אחריות הורית משותפת, הנשענת על מחקרים פסיכולוגיים עדכניים ובהתאם לאמנה הבין לאומית לזכויות הילד כ"שיקול ראשון במעלה".

לבית המשפט תישלל זכות הגדרת ההוריות

אם יאושר החוק, לבית המשפט לא תהיה כל סמכות לקבוע הגדרות הוריות כאלו או אחרות להורים, אלא רק את אופן מימוש האחריות ההורית על ידי כל אחד מההורים ובתוכה זמני השהות של הילד עם כל הורה.

בארגון "הורות משותפת=טובת הילד" בירכו היום את החלטת השר נאמן. "ההמלצות מבוססות על האמנה הבין לאומית לטובת הילד ועל מחקרים פסיכולוגיים עדכניים", נמסר מהארגון. "בכך המקדם השר את שלומם ורווחתם של ילדי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק