עו"ד גדעון פישר פרקליטו של ניצב מנשה ארביב, מפקד להב 433 החשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו, אומר היום (ו') בריאיון בלעדי לחדשות 2, כי כשהבין את המתרחש ניתק הבכיר את קשריו עם הרב. "כשהבין שהרב הוא לא מי שחשב, זה לא רב תמים, והתופעות המתקיימות בחצר הרב אינן לרוחו הוא ניתק איתו מגע", הבהיר פישר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המילה חסיד לא רלוונטית לניצב ארביב", התעקש פישר, "אפשר לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים שפגש את הרב". עורך הדין הדגיש כי אין כל ראיות לחשדות פליליים נגד ארביב.

"כל המידע שהיה מסתובב כספין של הרב פינטו, שהרגיש את החבל על צווארו, הועלה בבדיקה של פרקליט המדינה דאז לדור, היועץ המשפטי לממשלה וניצב יואב סגלוביץ'". סנגורו של ארביב הוסיף כי "אחרי שכל החומרים נבדקו ועברו גם למבקר המדינה, הוחלט שאין ממש בטענה וכראיה הוא קיבל דרגת ניצב".

פישר טוען כי התופעה של קשר בין קצינים לרבנים אינה נגמרת במשטרה. "בוא נדבר על אלופי צה"ל ראשי אגפים במוסד לשירותים חשאיים, בכירים בשב"כ - הם כולם מסתובבים אצל אותו רב".

עו"ד פישר. "ארביב ניתק מגע" (צילום: חדשות 2)
עו"ד פישר. "ארביב ניתק מגע" | צילום: חדשות 2

שנדר: "לא ראוי ששוטרים יתחככו עם חצרות"

פרקליטו של ארביב הבהיר כי מפקד 433 יצא לחופשה מיוזמתו כדי לא לפגוע בבדיקה. "הסיפור הזה יתברר עד מהרה כעורבא פרח בכל הקשור לניצב ארביב, לא לרב פינטו", אמר וקרא ליועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה לזמן את עורכי הדין ולשמוע את גרסתו של ארביב.

פרקליט המדינה וראש המחלקה לחקירות שוטרים לשעבר, עורך דין ערן שנדר ציין כי השאלה העומדת, בכל הקשור ליחסים בין אנשי ציבור לרבנים - היא של נראות מול מהות. "בנראות חד משמעית עובדי ציבור ואנשי אכיפת חוק, שאנשי המשטרה הם במרכז - לא ראוי שיתחככו עם סלבריטאים, או חצרות ואם הם רוצים להתחכך עם רב זו זכותם ושיעשו זאת בפרטיות".