האלימות המופנית כלפי עובדי בתי החולים ועובדי לשכות הרווחה מתרחשת בדרך כלל בתוך מקום העבודה. במקרה שלפניכם התופעה הקשה הגיעה עד ביתה של העובדת הסוציאלית. זה התחיל בעקבות אלימות קשה במשפחה של האב כלפי ילדיו ואשתו באחד היישובים הערביים בגליל התחתון. פקידת הסעד בלשכת הרווחה במועצה המקומית החליטה שהיא אינה יכולה לשתוק על כך ודיווחה למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי מפוחדת חודש ימים", אמרה העובדת שהותקפה בשיחה עם חדשות 2. "זה מאוד קשה שמישהו מגיע לבית שלך".

הטראומה עשתה את שלה - העובדת פרשה מתפקידה

הבעל וחברו החליטו על פי החשד לנקום בה. במצלמות האבטחה רואים את השניים קונים דלק, ומאוחר יותר מגיעים לביתה של העובדת הסוציאלית. לאחר שתיצפתו על ביתה, ירד אחד מהם מהרכב, נכנס לחצר ביתה והצית את רכבה. תוך כדי מנוסתו הוא גם נפגע מהאש. בתיעוד נראים השניים כשהם נמלטים מהזירה.

"הרקע למעשה הוא רצונו של האב לנקום במתלוננת, עובדת ציבור, שעושה את עבודתה נאמנה", אמרה עו"ד בדרויה חס. "אנחנו רואים את זה בחומרה רבה".

"האלימות הולכת וגוברת". ארכיון | צילום:

לאחר שסבלה במשך תקופה כה ארוכה מהטרדות ואיומים, החליטה לבסוף העובדת הסוציאלית לפרוש מתפקידה. "התפטרתי מתפקידי כפקידת סעד", סיפרה. "זה תפקיד מאוד קשה לפעמים, הוצאת ילדים (ממשפחותיהם), לפעמים חובת הדיווח. לפעמים נתקלים באנשים מאוד מאוד מסוכנים".

"כתב האישום הוגש, אבל האלימות הולכת וגוברת"

אלימות בני המשפחה המשיכה גם בבית המשפט. אך עו"ד חסן אבו אחמד, המייצג את אחד הנאשמים, אמר כי "אי אפשר להוכיח באמצעות הסרטון מאומה. הלקוח שלי מכחיש מכל וכל". ועו"ד ניזאר עבוד, המייצג את הנאשם השני מטעם הסנגוריה הציבורית אמר כי "כל הסיפורים שקדמו לאירוע הזה, אין להם שום קשר לאירוע מסוג כתב האישום".

לעובדת הסוציאלית לא הוקל עם היוודע הבשורה על הגשת כתב האישום נגד השניים. "נגמר, כאילו כתב האישום הוגש. אבל הסיטואציות וכל האלימות הולכת וגוברת", אמרה. שנה שעברה חלה עלייה של 20% בתקיפת עובדים סוציאליים ובמשטרה מבטיחים להילחם בתופעה הקשה.