הקלטות דיווחים של עדי ראייה למוקד המשטרה שהגיעו לידי חדשות 2 חושפות את רגעי הבהלה והדרמה לאחר תאונת ה"פגע-וברח" הקטלנית בנתניה, לה גרם על פי האישום שושן ברבי ובה נהרגו שלוש בנות משפחה: אלכסנדרה רובינו, בת-דודתה סבטלנה יגודייב ובתה שושנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני ראיתי את כל התאונה מהמונית", סיפר אחד מעדי הראייה בהתרגשות, "ראיתי את התאונה בעיניים שלי מהתחלה ועד הסוף. ראיתי איך האנשים עפו באוויר". בדיווח למוקד, ציין האיש כי הבחין שברכב הפוגע היו שני גברים - והוסיף כי אחד מהם לבש חולצה שחורה. ייתכן וזו אחת הראיות שהובילה את חוקרי המשטרה לבסוף לשושן ברבי, הנאשם בדריסה.

עדי ראייה נוספים שהתקשרו למשטרה התקשו לעכל את המראה הקשה וביקשו להזעיק עזרה מיידית. "וואי, וואי. יא רבאק, יא אלוהים. מד"א דחוף, מד"א דחוף", האיץ אחד מהם בבהלה.

בתיק הדריסה מייצג את ברבי עורך הדין דוד יפתח, שלא הגיב לפרסום. את אורן חנונה, הנאשם השני בתיק שמואשם בהפקרה, מייצג עו"ד אבי חימי שמסר בתגובה לפניית חדשות 2: "אין בכוונתנו לנהל את התיק בתקשורת".

מסע אלכוהול

בשבוע שעבר פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" סרטון מצלמות אבטחה המתעד את מסע האלכוהול של שושן ברבי, המואשם בגרימת התאונה הקטלנית ובדריסתן למוות של שלוש הנשים.

בארוחת הצהריים שסעד ביום הדריסה שתה ברבי שני בקבוקי בירה. אחר כך הוא עזב את המקום ברכב ה"אוודי" החדש שרכש רק חודשיים קודם לכן, תמורת סכום נאה של 300,000 שקלים.

מצלמות האבטחה תיעדו אותו נוסע במכונית היוקרתית אל הפיצוציה שבבעלותו בנתניה, אחרי שסיים את ארוחת הצהריים. גם שם הוא המשיך לצרוך משקאות משכרים: ברבי נראה ניגש לאחד המקררים ולוקח ממנו בקבוק בירה נוסף. כעבור זמן קצר הוא שב למקום ונטל ממנו את בקבוק הבירה הרביעי.

חגיגת האלכוהול נמשכה גם בשוק

אין תמונה
עו"ד אבי חימי

התחנה הבאה של ברבי הייתה הדוכן שבבעלותו בשוק של נתניה. במקום המתין לו אחד מעובדיו, אורן אוחנונה, שהפך גם לשותפו לכתב האישום. גם האחרון, כך התברר, מגלה חיבה עזה לטיפה המרה: הוא נראה אוחז בידו בקבוק וודקה והולך עמו ברחוב בשעות הצהריים.

השניים תועדו נפגשים, וברבי נראה סופר שטרות. משם הם יצאו לנסיעה הקטלנית, לא לפני שדאגו לקחת עמם - כל אחד - בקבוק בירה נוסף.

עו
עו"ד דוד יפתח | צילום: חדשות 2

כך, על פי כתב האישום, בעוד שהשניים היו שיכורים ולא חגורים, נסעו במכוניתו של ברבי לצלילי מוסיקה מחרישת אוזניים - עד הפגיעה בהולכות הרגל. בהמשך, ברחו אוחנונה והוא מהזירה מבלי להושיט לשלוש עזרה. בהמשך, דאג ברבי לדרוש מעובדו, יוחאי גליקסמן, להתייצב בתחנת המשטרה ולקבל על עצמו את האחריות לתאונה.