דניאל מעוז
מעוז בבית המשפט | צילום: אוהד צויגנברג, חדשות

דניאל מעוז, שהורשע ברצח הוריו נח ונורית לפני שלוש שנים, הגיש היום (ה') נימוקים לערעורו על ההרשעה ועל העונש לבית המשפט העליון. בנימוקים לערעור דבק מעוז בגרסתו הנוכחית למעשה, לפיה אחיו ניר הוא הרוצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו סבורים כי בית המשפט המחוזי שגה במסקנתו כי המערער הוא זה שרצח את הוריו", כתב עורך דינו של מעוז, דוד ברהום, בנימוקי הערעור. "בית המשפט המחוזי שגה באשר לאופן ניתוחן והערכתן של הראיות, התעלם מחלק מן הראיות שהונחו בפניו, פירש ראיות לרעת המערער, התעלם ממחדלי חקירה או שלא העניק להם משקל ראוי, ולא נתן דעתו לסימני שאלה וקשיים רבים".

ברהום ציין כי "לא ניתן משקל מספיק", כהגדרתו, לגרסתו של מעוז הממשיך לטעון כי אחיו ניר הוא שרצח את ההורים נח ונורית. כמו כן, גם התרחיש של רצח על ידי אלמונים שאיימו על מעוז שלא יסגיר אותם לא נלקח בחשבון לדברי עורך הדין. בנוסף, ערער מעוז על עונשו, שני מאסרי עולם. "ראוי היה להטיל בנסיבות העניין שני מאסרי עולם חופפים", נכתב בנימוקים לערעור.

מעוז. הודה בבידוי ראיות
דניאל מעוז | צילום: גיל יוחנן, חדשות

השופטים שהרשיעו את דניאל מעוז ברצח הוריו קבעו כי "לא מצאנו סימן וזכר לכיבוד הורים אצל הנאשם שרצח בדם קר את הוריו. זעקה הארץ ורעשו השמיים; דם אם חולת סרטן, דם אב, דם זוג הורים נשפך סתם כך, באכזריות שאין דומה לה, על ידי בנם, הנאשם".

בהמשך מסרו השופטים את גזר הדין, כפי שדרשה התביעה: שני מאסרי עולם מצטברים. השופט סגל קבע כי "הנאשם במילתו האחרונה לא רק שלא הביע חרטה אלא המשיך להאשים את אחיו ברצח. אנחנו משיתים עליו שני מאסרי עולם במצטבר. נסיבות ביצוע רצח המנוחים מוכיחות באופן חד וברור: המדובר במעשי רצח שטניים, מתוכננים בקפידה מראש, לשם השגת תכלית מעוותת שנרקמה במוחו היוקד של הנאשם. בנסיבות אלו, אין כל הצדקה לילך ולו מרחק פסיעה לטובת הנאשם".

מעוז עצמו אמר לאחר מתן הכרעת הדין: "אני, דניאל מעוז, לא רצחתי את הוריי היקרים ז"ל. הרשעתי היא טעות טראגית. מגיע להוריי שהאמת תצא לאור. צר לי שלא כך קרה. לו רק הייתם מבינים את הקשר האיום שקיים בין שתיקה לשיתוק ובין אלימות להלם. הכול גלוי וידוע בפני הקב"ה ומבטחי שהצדק יצא לאור. כפי שכתוב בתהילים: 'אמת מארץ תצמח'. הנאשם נמצא כאן ויושב באולם בית המשפט, בשורה השלישית, הוא רצח את הוריי. זו טעות טראגית". בדבריו התכוון, שוב, לאחיו התאום ניר.

כתב האישום: דניאל מעוז רצח כדי לכסות חובות הימורים

סרטון ממצלמת אבטחה הראה כיצד שעתיים וחצי אחרי הרצח הגיע דניאל מעוז לכספומט בבת-ים ומשך 1,600 שקלים. לטענת המשטרה זה היה חלק מהניסיון שלו לייצר אליבי. את הטלפון הסלולארי השאיר בדירתו בתל אביב, כדי שהאיכון ימקם אותו שם. מיד אחרי שרצח את הוריו, לטענת הפרקליטות, חזר לתל אביב, משך כסף והמשיך למועדון ההימורים שבו נהג להמר.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, מעוז ביצע את הרצח כדי לזכות בכספי ירושה ולכסות את החובות הגדולים שצבר בגלל התמכרותו להימורים. הוא גם חיפש מידע באתרים שונים באינטרנט בנוגע לשיטות לביצוע רצח ולקבלת כספי ירושה. מעוז עצמו העיד בעבר ואמר כי הוא היה יכול לרצוח רק את רוצח הוריו.