צפו בכתבה המלאה על משפט דנקנר (צילום: רויטרס, חדשות)
פרשת הרצת המניות: דנקנר יואשם | צילום: רויטרס, חדשות

הפרקליטות הודיעה היום (ג') לנוחי דנקנר ולאיתי שטרום על הכוונתה להגיש כתבי אישום נגד שניהם במסגרת פרשת הרצת מניות IDB. במקביל יוגש כתב אישום גם נגד חברת IDB.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העבירות המיוחסות לדנקנר הן תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח ועבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור. לשטרום מיוחסת גם עבירה של הדחה בחקירה.

פרשת הרצת המניות התפוצצה בינואר 2014. יממה בלבד אחרי שאיבד את השליטה בקונצרן IDB, זומן דנקנר על ידי פרקליטות מחוז תל אביב לשימוע לפני העמדה לדין, במסגרתו נחשד כי פעל יחד עם שטרום בתרמית, וזאת בכוונה להשפיע על שער מניית IDB אחזקות. הצעד נועד לשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה שערכה החברה.

החשוד השלישי בפרשה, עדי שלג, חתם עם הפרקליטות על הסכם עד מדינה, במסגרתו הסכים להעיד נגד השניים. שטרום מחזיק בחברת השקעות המנהלת תיקי לקוחות עבור האלפיון העליון.

העבירות המיוחסות לחברת IDB עצמה הן תרמית בקשר לניירות ערך, פרט מטעה בתשקיף, הפרת חובת דיווח ואיסור עשיית פעולה ברכוש אסור לפי חוק איסור הלבנת הון.

באי כוחו של נוחי דנקנר, עורכי הדין גיורא אדרת ויפעת מנור נהרי, מסרו בתגובה: ״צר לנו על החלטת הפרקליטות שהתקבלה חרף טיעונינו הענייניים לחפותו המוחלטת של נוחי דנקנר. נראה כי מרגע שהפרקליטות חתמה על עסקת עד מדינה עם עדי שלג היא לא הייתה פתוחה לשמוע ולשקול את טענותינו באופן ענייני ומקצועי. ננהל את הגנת נוחי דנקנר בפני בית המשפט, ואנו משוכנעים כי בסופו של ההליך, יוכחו חפותו המלאה וניקיון כפיו המוחלט של נוחי דנקנר באופן ברור וחד משמעי״.