האם השריון של העד יעניק לו חסינות? בית המשפט המחוזי בלוד מורגל לעבריינים ועדים העומדים על שניים, אבל היום (ג') התמודד בית המשפט עם אורח לא שגרתי: צב שזומן בצו בית משפט להופיע בדיון באולמו של סגן הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראסטי הוא לא רק צב ענק אלא גם שחקן עסוק במיוחד, באירועים שונים שמופקים עבור ילדים. "הוא כוכב אצלנו, סלב, הילדים מאוד אוהבים אותו", סיפר אסי, בעליו של הצב ובעל חברת הפקה. אבל כמו בקריירות רבות שנוסקות למעלה, גם זו של ראסטי הסתבכה משפטית: אסי גילה שחברה מתחרה החלה לטענתו לשווק את האירועים שלה עם התמונות של הצב הכוכב. הסכסוך הפך לתביעה על הפרת זכויות יוצרים.

"מעתיקים לי את הצב, אז אני נלחם על הזכויות שלו ושלי", הסביר אסי. "יש אנשים שלקחו בלעדיות על הצב, אומרים שזה הצב שלהם. הם משתמשים בתמונות שלו וגונבים דעת". וכך מצא את עצמו ראסטי הצב, הראיה המרכזית במשפט הזה, בזירה שהוא לא רגיל אליה. אפילו המאבטחים תהו לרגע אם לערוך לו בידוק ביטחוני, אך לבסוף ויתרו.

"האמת הוא לא רגיל לזה, וגם לא כזה נוח לו", הוסיף אסי לאחר שהשניים התיישבו - איש איש בדרכו - על ספסל בית המשפט. "הוא ייתן את העדות שלו ויחזור למרחבים". הדיון בעניינו של הצב היה קצר. השופט בחן את ראסטי בן ה-30, ממש נער במונחים צביים, ופסק להסיר מיד את התמונות שלו מהאתרים ומדף הפייסבוק של הנתבעים.

עו"ד מיקי ראור, פרקליטה של החברה הנתבעת, טען כי "התמונות הוסרו מזמן. אם יש תמונה ספציפית אז נסיר". הצדדים נשלחו לבוררות, וראסטי חזר הביתה למושב חדיד - שם חיכה לו עוד יום צילומים ארוך לסדרת טלוויזיה לילדים.