ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נשא היום את עדותו בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם מתנהל המשפט שבו הוא עומד לדין. הוא ניצל את ההזדמנות כדי למתוח ביקורת נוקבת על מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ורמז כי זה נקט יחס מחמיר נגדו באופן אישי.

"לא קיבלתי שוחד מטלנסקי. לא הסתרתי שוחד אצל אורי מסר. אמרתי את זה אז לחוקרים ואני אומר את זה גם היום", הוא אמר אולמרט. "איני זוכר שבעבר היה המבקר מודיע בפומבי על כל 'פיפס' קטן. כך הפך עניין הבית ברחוב כרמיה לפרשה דרמטית שבסופה הודיע המבקר שהכל למעשה היה תקין".

אולמרט נשאל על ידי השופטים ועורכי דינו האם הוא סבור כי מאחורי החקירות שנפתחו נגדו עומד גורם בעל אינטרס, רמז ראש הממשלה לשעבר כי למרות שאינו יודע, "מישהו הקים עיתון בישראל כדי להפיל ממשלה".

הפרקליטות יצרה "תדמית עבריין", לדור ניהל "משחק מכור"

בהמשך, הטיח אולמרט האשמות בפרקליטות וטען כי שם ניסו ליצור רושם כי "נהג כעבריין סדרתי" במהלך כהונתו בראשות הממשלה, אף שלדבריו - לא עמדו נגדו כל ראיות. הוא אף ציין כי לא ברורה לו הסיבה שהביאה את הפרקליטות לפרסם כל החלטה שנגעה להתחבטויות אם לזמן אותו לחקירה או לא. "בשום מקום בעולם לא הייתה התנהלות מול ראש מדינה כמו שהייתה כאן", הוא אמר.

באותו ההקשר, מתח אולמרט ביקורת גם על התנהלות פרקליט המדינה, משה לדור. "כשזומנתי לחקירה השנייה לפניו חשבתי שזה משחק מכור. כשזו ההרגשה שלי, אני לא מוכן להשתתף בכך".

נוסף על אלה, התייחס אולמרט גם לקיפאון במגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. הוא אמר כי עוד טרם נלקח בשבי חמאס, אישר מבצע צבאי סודי שעד כה לא פורסמו פרטיו. על שליט אמר כי "החטיפה הייתה אירוע טראומטי שמלווה אותי בכל אשר אני עושה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק