אין תמונה
גולן וסיוון כהן ז"ל | צילום: הדר טנדלר

בחודש מאי האחרון ירה גולן כהן באשתו סיוון למוות בדירתם שבבת ים ואז שם קץ לחייו. היום, כמעט חצי שנה מאז אותו אירוע טרגי, מבקשות משפחותיהם של גולן לשפוך אור על המניעים לרצח ולהסיר את העננה מעל הטרגדיה שפקדה את משפחותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיד לאחר הרצח הטילה המשטרה צו איסור פרסום על המניע שהביא את גולן לרצוח את אשתו ועל תוכן מכתב ההתאבדות שהשאיר אחריו. משפחות בני הזוג נותרו באפילה בנוגע לתוכן מכתב ההתאבדות. יחד עם מכתב ההתאבדות, לקחה המשטרה מספר פריטים של בני הזוג - פריטים שלא הוחזרו להם עד היום.

"ביקשנו פעם אחר פעם לקבל לידינו את הפריטים שהשאיר אחי אחריו, ובכל פעם אנחנו נדחים מחדש", סיפר ברק כהן, אחיו של גולן ז"ל. "גם לאחר שפנינו למח"ש (מחלקה לחקירות שוטרים) בירושלים ולתחנת מרחב איילון - נענו בשלילה. לאחר שיחות טלפון מרובות אף ישבנו במשרדו של אחד הקצינים הבכירים במח"ש והוא הבטיח לנו שיעזור ושאין שום סיבה שהפריטים לא יעברו אלינו, אך עם זאת עדיין לא קיבלנו שום דבר".

"הקצין הוסיף שהתיק בנוגע לרצח וההתאבדות נסגר ולמעשה אין שום סיבה שפריטים אלו לא יעברו אלינו", ציין כהן. "מדובר בפריטים אישיים שנוגעים לנו, בהם שלושה טלפונים ניידים, ארנק ומכתב ההתאבדות".

"פנינו מספר פעמים ולא קיבלנו תשובות"

לדברי כהן, מעולם לא הסבירו למשפחה מדוע הפריטים נלקחו. "תחילה אמרו לנו כי יש צו איסור פרסום על תוכן המכתב, אבל לא הבנו מה הקשר לארנק, לרישיון הנהיגה שלו ולשאר המסמכים, בהם גם שני מכתבים נוספים שמצאתי רק אחרי השבעה והעברתי אותם אני למח"ש ירושלים - גם אותם אני לא יכול לקבל חזרה", אמר.

"אנחנו נמצאים בקשר טוב עם המשפחה של סיוון", הוסיף האח, "גם הם לא קיבלו דבר מהפריטים הללו, כמו כן במכתב שהשאיר אחי מפורטות הסיבות למקרה. על אף המקרה שהביא צער רב לשתי המשפחות אנו שומרים על קשר רציף ומקווים להעניק מסגרת כמה שיותר חמה ואוהבת לבנם המשותף של גולן וסיוון שגדל אצל אמא של סיוון".

גם משפחתה של סיוון מבקשת כבר זמן רב לדעת יותר על פרטי האירוע שזעזע את עולמם. שלומי אבוחצירא, אחיה הגדול של סיוון ז"ל סיפר כי "גם אנחנו פנינו כבר מספר פעמים ולא קיבלנו תשובות. הפריטים הללו הם חלק מאחותי, חלק בלתי נפרד מהזיכרון. המכתב שהושאר ונמצא בידי המשטרה הוא מאוד חשוב בעבורנו. הוא יכול לפתור לנו הרבה מאוד שאלות שקיימות בינינו לבין עצמנו על מה שהיה שם בין גולן לסיוון. זה יפתור לנו הרבה דברים לא סגורים, לאורך כל הדרך המשטרה לא שיתפה אותנו, מגיע לנו לדעת את הדברים האלו."

מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה נמסר בתגובה: "אתמול הוגשה למח"ש בקשה מצד בני המשפחה להשבת פרטים אישיים של המנוח. בכוונת מח"ש להשיב את הפריטים לבעליהם."