לא מערער. הרב אלון
"שום עונש לא יחזיר הגלגל". הרב אלון | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

מחר (ד') בשעה 10:00 צפוי בית משפט השלום בירושלים לגזור את דינו של הרב מרדכי (מוטי) אלון, שהורשע בשתי עבירות של מעשים מגונים בכוח בתלמידו הקטין. שעות ספורות לפני פתיחת אולם הדיונים, שוחח אחד העדים בפרשה, שלא הוזכר בכתב האישום, עם חדשות 2 Online, והביע את אמונו במערכת המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני סומך על בית המשפט שכפי שנתן בי אמון מלא בפסק הדין - שיידע לעשות את השיקולים הנכונים במתן העונש", אמר התלמיד. "אני משתדל לשים את זה מאחוריי. עדיין קשה לי כשאני נזכר במקרה, אבל אני מקווה שהמעגל ייסגר מחר".

"העונש שהוא יקבל לא משנה", המשיך התלמיד. "צריך רק שהוא יפיק מזה תועלת ושהדבר יהווה תמרור אזהרה שימנע מקרים דומים בעתיד". למרות הדברים, סיכם העד את דבריו בכך שאמר ש"כל עונש שלא יושת עליו לא יוכל להחזיר את הגלגל לאחור ולבטל את מה שהיה".

התלמיד לשעבר בשיחה עם חדשות 2
"שיבקש סליחה". העד המרכזי בפרשה | צילום: חדשות 2

התלמיד סיפר: "זה היה מגע שעבר את הגבול"

בחודש אוגוסט האחרון, שעות ספורות אחרי הרשעתו של הרב אלון, סיפר התלמיד בריאיון בלעדי לחדשות 2 Online כי הוא היחיד אי פעם שהעז להתלונן נגד הרב הנערץ ועל על מערכת היחסים הבעייתית שקיים איתו. "זה הפך להיות מפגש מאוד אינטימי", תיאר. "חיבוקים ממושכים, מגע שעובר את הגבול, ממקום של מורה למקום שמעביר איזושהי תחושה לא נעימה, לא רלוונטית, שלא אמורה להיות שם".

יצוין כי התלמיד לשעבר אינו מופיע בכתב האישום נגד הרב אלון - אך העיד נגדו בבית המשפט ועדותו נמצאה מהימנה ביותר. לטענת התלמיד לשעבר, מעשיו של הרב אלון לא תאמו את התדמית שקנה לו בקרב תלמידיו ובקרב הציבור הדתי-לאומי. "הוא היה דמות מאוד מוערכת גם עליי ועל כל החברים שלי", הוא סיפר. "הוא היה דמות שרצינו לשמוע בקולו ואת השיעורים שלו ולהיות נוכחים איתו בתפילה ובכל דבר שרק אפשר".

באותו הזמן, מצא המתלונן הסבר ליחס של הרב אלון כלפיו. "אני מרגיש שהוא ניצל את המעמד שלו, שהוא ניצל את הכוח העצום שהיה לו". לדבריו, הוא הרגיש "שזה לא יהיה נכון לשמור את הדברים בבטן. זו הייתה תקופה לא פשוטה, לקח לי זמן להגיע למסקנה שהמשטרה זה המקום שצריך להגיע אליו, אבל הגעתי ועשיתי".

ביהמ
"מרגיש שניצל המעמד". הרב אלון | צילום: חדשות 2

"זה היה מבחינתי קו אדום"

גם בתקופה מאוחרת יותר, כשכבר היה בגיר, ניסה לטענתו הרב אלון לחדש איתו את הקשר: "הוא פשוט הגיע למקום המגורים שלי במרכז הארץ, וניסה בצורה די מניפולטיבית לנסות ולשכנע אותי להיות איתו באיזשהו קשר שאני לא מצאתי בו שום טעם. זה הפך להיות די טורדני, נאלצתי להפסיק את זה ולהדוף אותו ממני. הוא ניסה לשכנע לתת לו הזדמנות להעניק ולתת אהבה. זה היה מבחינתי קו אדום".

עדותו של התלמיד המתלונן שכנעה את בית המשפט, שטען כי דבריו היו כנים והרשיע בהתאם את הרב אלון. העד ביקש מהרב המורשע רק דבר אחד: "אני חושב שהגיע הזמן לבקש סליחה, שהוא יודה, שיסתכל לאנשים האלו בעיניים, לכל האנשים שהוא פגע בהם, שפשוט יבקש מהם סליחה. יהיה לנו הרבה יותר קל".

"הנאשם אינו מכחיש קיומו של מגע עם המתלונן"

לקראת הדיון מחר, פרסם מוקדם יותר היום בית המשפט את הכרעת הדין המלאה. "הנאשם אינו מכחיש קיומו של מגע עם המתלונן, כולל חיבוק וייתכן שאף נשיקות", נכתב בהחלטת השופטת חגית מאק-קלמנוביץ, שתכריע מחר בסוגיית העונש.

הפרקליטות דורשת שיוטל עונש מאסר בפועל על הרב, לגביו פסקה השופטת כי "התנהגותו של הנאשם בהזדמנויות שונות אינה התנהגות לגיטימית, גם לפי עמדתו של הנאשם, והסבריו אינם מחזיקים מים".  אלון אמר בעדותו כי נהג במקרים מסוימים לחבק חניכים ולהושבים על ברכיו, "כל זאת בזמן שהם מבוסמים אך הרב עצמו אינו שיכור ומצוי בשליטה".