כשבוע לאחר שהרשיע בית המשפט העליון את מאיר ז'אנו וישראל גנון, שני רוצחיה של שקד שלחוב ז"ל, אנו חושפים הערב לראשונה את הקלטות שיחת הטלפון שהובילה לפני שבע שנים לרצח הנערה בת ה-16, שנקלעה בטעות למלחמה האלימה בין ארגוני הפשע בדרום.

האזנות הסתר שביצעה המשטרה לשלום דומרני, מי שנחשב ליעד מספר 1 של המשטרה בדרום, ויגאל ז'רנו, חברו הקרוב לשעבר וראש כנופיית פשע, שופכות אור על הפרשה שזעזעה את המדינה.

"אנשים חושבים אני איזה ילד קטן", ציין אז דומרני, אותו על פי החשד ניסו העבריינים לחסל, באוזניו של ז'אנו, "איזה בחור עצבני ולא מבין שום דבר. זה משיב לו: "כשאני אפגוש אותך בארבע עיניים, הרבה דברים שחשבת ישתנו לך במחשבות". דומרני לא מתרגש ומצהיר: "לא אכפת לי מאנשים. אני רק אצא ממעצר בית, אני אתפוס, אני אתפוס אנשים והם יצטרכו להגיד הכל. בדרכים שלי, הם יגידו הכל".

"אני אגיע לכולם"

דומרני, שרק שוחרר ממאסר, דרש את חלקו בעסקת כריית החול בדרום. ז'אנו, הבין שחברו מנסה לתפוס את מקומו, מתעניין ומנסה לברר עוד פרטים. "אני הולך על אנשים", מבהיר לו דומרני. "לא מעניין אותי מי קרוב למי, מי קרוב למה. אני מחר בבוקר מביא אנשים, אני לוקח מהם כספים שאני חושב שמגיעים לי".

בהמשך הוא הסביר: "אני בן אדם שלא יכול לסבול דברים. אני, לחכות עד שאתה תצא לבחוץ לדבר,  זה הרבה זמן בשבילי. אתה מבין? אני חי חיים לא צפויים. הבנת? יכול להיות יהרגו אותנו מחר, מי יודע? אני אגיע לכולם. הבנת? לכולם. כל מי שזומם לי רע, אני אגיע אליו. אתה מבין?"

ז'אנו הפנים שמלחמה עומדת לפרוץ, שאנשים ימותו ודם יישפך, ניסה להרגיע - אבל זה לא עזר. אחרי השיחה התחיל גל של מעשי רצח ונסיונות חיסול. פעמיים היה דומרני על הכוונת - בפעם השנייה זה הסתיים ברצח של שקד ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ההורים: יש צדק ויש נסים

בתחילת דצמבר קיבל המשפט העליון בירושלים את הערעור שהגישה הפרקליטות והרשיע את שני הנאשמים ברצח הנערה שקד שלחוב ז"ל באשקלון לפני שבע שנים. שלחוב נהרגה מכדור תועה שפגע בראשה בעת ניסיון חיסול חשבונות בין עבריינים, שחשבו כי ברכב בו נסעה הנערה בת ה-16 נמצא שלום דומרני.

מיד לאחר שמסר בית המשפט את החלטתו פרצו הוריה של שקד ז"ל בבכי קורע לב. "מתברר שיש נסים ויש צדק", אמר אביה אמיר וסיפר על הגעגועים לבת: "אני מדבר איתה ומרגיש אותה כל יום". האב הנסער ביקש להעביר מסר חד-משמעי לאנשי אכיפת החוק: "אני מצפה שישמרו יותר על הילדים ועל הזכויות של כל נפגעי העבירה וישימו לב אליהם".

מישל ז'אנו (צילום: חדשות 2)
מישל ז'אנו | צילום: חדשות 2

האם אילנה התקשתה להסתיר את התרגשותה מהחלטת בית המשפט. "זה נס חנוכה שאליו התפללתי", אמרה. בסיום דבריה, פנתה אמה של שקד לעורכי הדין שייצגו את שני הנאשמים והטיחה בהם ביקורת קשה. "אני מאחלת לאותו עורך דין לחוות את החוויה הזו שאני עברתי. אני מאחלת לו שהבת שלו תירצח ומישהו אחר יגונן על הרוצח כשהוא יודע שהוא רצח. אני מאחלת לו שיעמוד עם החליפה המעונבת שלו, שכל מה שמעניין אותו הוא הכסף שהוא מקבל. אין לו אלוהים. לא לו, ולא לעורך הדין השני".

נסעה עם חברים ונורתה למוות

ישראל גנון (צילום: חדשות 2)
ישראל גנון | צילום: חדשות 2

שקד ז"ל נורתה בראשה במהלך "חיסול חשבונות" בין עבריינים. חבר וחברה שישבו איתה ברכב באשקלון נפצעו באורח קל עד בינוני.

כאשר חלפה מכוניתם של שלושת החברים בצומת הרחובות רבין ונווה דקלים בעיר, נסע לכיוונם רכב וממנו נורו היריות הקטלניות. שקד ישבה במושב ליד הנהג, נפצעה באורח אנוש ומתה מפצעיה בבית החולים ברזילי באשקלון.