רצתה להתגונן – והותקפה באכזריות (צילום: Yupa Watchanakit, Shutterstock)
הטריד נערות במהלך השיעור הפרטי. אילוסטרצ | צילום: Yupa Watchanakit, Shutterstock

בית משפט השלום בפתח תקווה גזר עונש שנוי במחלוקת על תושב בית ינאי בן 51, שהודה בהטרדה מינית של נערות בזמן שהעניק להן שיעורים פרטיים. על הנאשם נגזרו ארבעה חודשי עבודות שירות בלבד, וקנס של 10,000 שקלים.

הגבר, הודה והורשע כי הטריד שתי נערות בנות 15, שהעביר להן שיעורים פרטיים במתמטיקה. התקיפה הראשונה אירעה ביולי 2008, כאשר הגיעה אחת הנערות לשיעור בביתו. תחילה, החמיא לה המורה על מראה הנאה והציע לראיינה לעבודת מחקר שהוא עורך.

על פי כתב האישום, לאחר שנענתה לבקשתו שהו השניים ביחידות, ואז חיבק הנאשם את הנערה, נשק על לחיה מספר פעמים וניסה לנשקה בפיה, כשהיא מנסה להתרחק ממנו.

עזב את מקצוע ההוראה

לאחר מכן מתואר בכתב האישום כי המורה הסיעה את הנערה לביתה כי חתולה נדרס, ולאחר מכן נכנס עימה אל הבית, חיבק אותה והניח ידו על כתפה ומעל לברכה. כשעזב את הבית חיבק אותה הנאשם ואמר לה: "את כל כך יפה שאפשר להתאהב בך".

האירוע השני התרחש גם הוא ב-2008, בזמן שנערה נוספת הגיעה לשיעור בביתו. על פי כתב האישום, במהלך השיעור ליטף הנאשם את הנערה בגבה ובברכה ובתום השיעור חיבק אותה. עוד נכתב כי בהזדמנות אחרת, לימד הנאשם את הנערה בביתה ובתום השיעור ששהו ביחידות חיבק אותה, ונשק על לחיה בסמוך לפיה.

בית המשפט נתן משקל בהחלטתו לכך שהנאשם התחיל מיוזמתו טיפול פסיכולוגי, וכן לכך ש"לקח אחריות על ביצוען העבירות, הביע צער וחרטה וגילה הבנה ואמפתיה לפגיעה בקטינות". עורך דינו של הנאשם אף הדגיש כי הנאשם עזב מיוזמתו את מקצוע ההוראה, והוא עובד כיום כסוכן מכירות.

אך פרקליטו של הנאשם לא הסתפק בעונש שניתן, ודרש לדחות את ביצוע תחילת עבודות השירות עד יולי 2012, כדי שהנאשם יספיק להשלים תואר שני. למרות הבקשה קבע בית המשפט כי העונש יתחיל ב-22 באפריל השנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק