הנערה התלוננה, הטענה לא טופלה. אילוסטרציה (צילום: אילוסטרציה - חדשות 2)
"הפכו אותה לבובת מין", אילוסטרציה | צילום: אילוסטרציה - חדשות 2

מסכת של התעללות מינית בצעירה מצפון הארץ במשך שנים מצדם של בני משפחתה הסתיימה היום בשליחתם של אביה, אחיה וגיסה אל מאחורי סורג ובריח. בית המשפט המחוזי בנצרת התיר לפרסום את גזר הדין בפרשת גילוי העריות המזעזעת.

הפעם הכתובת לא רק הייתה על הקיר אלא גם בגיליון ההרשעות של האב, שכבר הורשע בעבר בבעילת בת נוספת שלו ואף ריצה מאסר של שלוש וחצי שנים. האח והאב, קבעו השופטים, הפכו את הצעירות "למעין בובות מין, משל היו חפץ נטול רוח חיים ונשמה, חיללו את גופן ונפשן וכל זאת מתוך תאווה בלתי מרוסנת לסיפוק יצריהם".

הנערה העידה כי בעקבות המעשים נאלצה לעזוב את בית המשפחה ומרבית שנות נעוריה עברו עליה בנדודים מפנימייה לפנימייה. כשחזרה לבקר בבית המשפחה, היא שבה להיות קרבן למעשי אביה ואחיה. ההתעללות המינית שעברה הותירה בה צלקות נפשיות ועד היום היא סובלת מדיכאון ומהפרעות אכילה בנוסף לבעיות גניקולוגיות קשות.

בני המשפחה תמכו בגברים המתעללים

אך נוסף להתעללות הפיזית, סובלת הנערה מנידוי של בני משפחתה שמאשימים אותה כמי שהביאה עליהם טרגדיה בכך שחשפה את מעללי הגברים. כמה מבני משפחתה הקרובים של המתלוננת בחרו להתייצב במהלך המשפט לצידם של בני המשפחה שהורשעו ושיבחו את אופים הטוב. אחותה של המתלוננת אף בחרה להכחיש שאחיה התעלל בה מינית בעבר.

השופטים דחו מכול וכול את עדויותיהם המגוננות של בני המשפחה והוסיפו כי בלטה במיוחד היעדרותה של האם ממצעד התומכים בנאשמים, "אשר מן הסתם ידעה את אשר מתרחש במשפחתה וכנראה מילאה פיה מים".

אביה של הנערה החל לאנוס אותה מגיל צעיר מאוד, אך בשל טעמי התיישנות הוא הורשע בגין המעשים שביצע בה מגיל 7. לגבי בנו קבע בית המשפט כי קיימת בו רמת מסוכנות בינונית שהופכת גבוהה בתוך המשפחה. את מעשה האינוס האחרון ביצע הבן באחותו לאחר שכבר נישאה לאדם אחר.

על האב נגזרו 22 שנות מאסר והוא יפצה את בתו בסכום של 50 אלף שקל. אחיה של הנערה נשלח ל-19 שנות מאסר וגם הוא יפצה את אחותו בסכום זהה. על גיסה של הנערה נגזרו שש שנות מאסר והוא יפצה אותה בסך של 15 אלף שקל.