בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום את עורכת הדין ליאורה ברקו באספקת סמים ללקוחותיה, בעת שריצו עונש מאסר. על פי כתב האישום שהוגש נגד ברקו בשנת 2007, הבריחה עורכת הדין סם מסוג קוקאין בתוך שפתון, שנמצא מאוחר יותר בתחתוניו של אחד מלקוחותיה.

בחודש נובמבר הגיעה עו"ד ברקו לפגישה עם לקוחותיה יצחק בר מוחא ואלירן דרי בבית כלא השרון, כך על פי כתב האישום. במהלך המפגש בניהם העבירה עורכת הדין שפתון מסוג "לובלו", בו הוסלק סם מסוג קוקאין במשקל שלושה גרם, 20 כדורי "קלונקס" ושני כדורי ויאגרה.

השפתון התגלה בתום הפגישה בתוך תחתוניו של דרי, זאת לאחר חיפוש שנערך על גופו. בהכרעת הדין ציינה השופטת נאוה בן-אור, כי אין ספק שהמפגש בין שלושת הנאשמים תוכנן מראש, זאת מתוך האזנת סתר שבוצעה לטלפון הנייד של ברקו.

השופטת הסבירה בהכרעת הדין כי לנוכח התכנון המוקדם, הדברים שנאמרו במהלך המפגש, יציאתו של אחד הנאשמים מן החדר בו נפגשו השלושה בתואנת שווא, ותפיסת הסמים על גופו מיד עם צאתו, המסקנה המתחייבת היא כי הנאשמת היא שהחדירה את הסמים לכלא, ומסרה אותם לידיהם של הנאשמים. בית המשפט החליט להרשיע גם את בר-מוחא ודרי בעבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק