אנשים עולים על טרמפ (חדשות 2) (צילום: חדשות 2)
ניסה לאנוס טרמפיסטית - והולך לכלא | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר 8 שנות מאסר בפועל על תושב כרמיאל שהורשע בניסיון אונס של טרמפיסטית שלקח במכוניתו. על הנאשם, בן 31 נשוי ואב לשלושה, נגזרו גם שנתיים מאסר על תנאי. בנוסף קבע בית המשפט כי הנאשם יפצה את המתלוננת וישלם לה 20 אלף שקלים.

"נראה כי הנאשם חיפש לעצמו קורבן מזדמן כדי לפרוק בו את דחפיו הסוטים, ואת מעשיו כילכל במחשבה ותוך תכנון מוקדם ומדוקדק", כתבו השופטים בגזר הדין.

על פי כתב האישום, בשעות הבוקר באחד הימים של חודש יוני 2008, נהג הנאשם ברכבו באזור היציאה מכרמיאל, הבחין במתלוננת, הציע לה טרמפ לכיוון עכו והיא נכנסה לרכב. הנאשם אמר למתלוננת כי בכשל "עומס בכביש" בכוונתו לנסוע בדרך אחרת. "לפתע הוא עצר את הרכב באזור מבודד, שלף כלי הנראה כאקדח, כיוון אותו לרקתה והורה לה לצאת מהרכב כשהוא מכוון אליה את האקדח ומאיים עליה כי אם תנסה לברוח, יירה בה", כך נטען.

סיפרה שיש לה מחלת מין - וניצלה מאונס

המתלוננת בכתה והתחננה בפני הנאשם כי יחוס עליה ולא יגע בה, אמרה לו כי היא אם לשלושה ילדים, והראתה לנאשם את צג הפלאפון שלה ובו תמונתו של בנה הקטן. בתגובה, הנאשם הכה באגרופו בחזקה בפניה והורה לה לצאת מהרכב, כשהוא מכוון אליה את האקדח.

מגזר הדין עולה כי הנאשם תפס את המתלוננת בכוח וגרר אותה לחורשה, סתם את פיה כשהיא בוכיה והכה אותה בחוזקה בפניה. בהמשך, הטיל אותה ארצה, תפס בה בכוח, חרף התנגדותה והורה לה לפשק את רגליה. הוא הפשיט אותה מבגדיה וניסה לאנוס אותה.

בתושייה של רגע, כנראה, סיפרה הנאנסת לנאשם כי היא סובלת ממחלת מין, וכך הצילה את עצמה מאונס של ממש. ועדיין, כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו למתלוננת חבלות רבות בפניה ובגופה, שריטות , סימן נשיכה באמה השמאלית ופגיעות נוספות.

"היא הפכה מפוחדת, חלשה וחסרת ערך"

הרכב השופטים, אב בית הדין סגן הנשיא אילן שיף והשופטות חני הורוביץ וצילה קינן קבעו כי מדובר בעבירה חמורה מאוד. "הגם שמדובר בניסיון לאינוס ולא בעבירה מוגמרת, הרי שנסיבות ביצועה של העבירה מעמידות אותה ברף גבוה של חומרה", ציינו השופטים.

"הרושם המתקבל מדבריו של הנאשם עצמו על מצב העוררות המינית שחווה, השתלשלות העניינים בעת מעשה, נחישותו לכפות את רצונו בכוח ובאיומים, ההצטיידות בכלי הנראה כנשק ובחירת מסלול הנסיעה, כל אלה מבססים את התחושה כי מעשיו הנלוזים של הנאשם לא נעשו תחת דחף רגעי בלתי נשלט".

אשר למתלוננת - ציינו השופטים כי המתלוננת תיארה את עצמה כשורדת טראומה. "תפקודה היומיומי נפגם. היא מרגישה מזוהמת, מושפלת, רמוסה וכבויה. היא הפכה מפוחדת, חלשה וחסרת ערך. היא חווה כאב, תסכול, כעס וייאוש - עד כדי מחשבות אובדניות".