בית המשפט המחוזי בת"א דחה את הערעורים ההדדיים בעניין עונשו של איש העסקים ומקורבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, דודי אפל, ושלח אותו ל-3.5 שנות מאסר כפי שנקבע בגזר הדין המקורי של בית משפט השלום. אפל הורשע לפני כשנתיים ב-3 מקרים של מתן שוחד.

עם ההכרעה בערעור שהגיש אפל על חומרת העונש הוא צפוי היה להיכנס לכלא כבר היום, אולם פרקליטו ביקש לדחות את ריצוי המאסר עד ל-30 באפריל, ובית המשפט נעתר לבקשה. בהחלטתה כתבה השופטת דבורה ברלינר כי "השוחד הוא כמו סרטן בגוף החברתי ציבורי". בנוסף נדחה גם הערעור שהגישה הפרקליטות ודרישתה להחמיר בעונשו של אפל.

בפרקליטות בירכו על החלטת בית המשפט שמסיימת לדבריהם את אחת מפרשות השוחד הקשות ביותר שנחשפו במדינת ישראל. "אנחנו שמחים שבית המשפט המחוזי תרם היום למלחמה בשחיתות הציבורית ודימה את הפרשה לסרטן בגוף החברה", אמרה התובעת במשפט עו"ד ענת סבידור-גולדנצוייג, המשנה לפרקליטת מחוז מרכז. "מדובר במכונת שוחד, כפי שבית המשפט כינה את זה, וההחלטה מנעה גם ניסיון להקים מפלצת סביבתית בגבעת שמואל בסגנון הולילנד".

"זו פרשה קשה ביותר ותיק שהוא מורכב ורב ראיות ובעיות משפטיות", הוסיפה התובעת. "מטבע הדברים הפרשה והתיק נמשכו הרבה מאוד שנים, ואני מאמינה שאם הוא נגמר תוך פחות זמן, אפל היה נשלח לשבע שנות מאסר".

אפל בצאתו מבית המשפט: "היו מרשיעים אותי גם ברצח ארלוזרוב"

עם צאתו מהאולם, הביע אפל זעם על החלטת בית המשפט. "בהרכב (השופטים) הזה, גם אם היו מרשיעים אותי ברצח ארלוזרוב, הייתי יוצא אשם", אמר. סנגורו של אפל, עו"ד משה ישראל הבהיר כי בכוונתם לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

בעניינם של המורשעים הנוספים בפרשה, החליט בית המשפט להתיר את גזר הדין ללא שינוי. בני תבין, שהיה עוזרו של אפל, נגזרו שנתיים מאסר בפועל, 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 50,000 שקלים. על ראש העיר לוד לשעבר, בני רגב, שהורשע בקבלת שוחד נגזרה שנת מאסר וחצי.

מקורב לראש הממשלה לשעבר שרון שהורשע בשוחד

דודי אפל, איש עסקים שהיה מקורב מאד לבכירים בליכוד ובכלל זאת לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, הורשע בשנת 2010 על ידי בית המשפט בהעברת שוחד לבכירים בשלטון המקומי ולבכיר במינהל מקרקעי ישראל בתמורה לקידום פרויקטים שבנה.

בעקבות הפרשה גזר בית משפט השלום בתל אביב שלוש שנות מאסר וחצי על איש העסקים. בנוסף, הוטל על אפל קנס בסך מיליון שקלים, שהופחת היום ל-678 אלף שקלים בלבד, וכן עונש מאסר על תנאי של 18 חודשים. אפל כונה אז על ידי הפרקליטות "תמנון רב זרועות", המחזיק בקשרים קרובים לצמרת השלטון.

  רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק