חודשים ארוכים עבד ניסו שחם בשקט, אסף חומרים ומידע, ועכשיו הוא משוכנע ללא ספק כי סיפור ההדחה שלו הוא לדעתו שילוב של קנוניה שמאחוריה קבוצת קצינים במשטרת מחוז ירושלים ורשלנות של חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסתבר שהגיע חומר חקירה חשוב למחלקה לחקירות שוטרים שהם לא טרחו להודיע לנו על אודות קיומו, ורק בעקבות פנייה לבית משפט לקבלת חומרי חקירה הם בסופו של דבר העבירו לנו איזשהו מזכר עם חומר מאוד משמעותי", אמר שחם לחדשות 2.

מדובר בשוטרת שחוללה את הפרשה כולה, זו שטענה שבשיחת חתך בלשכתו ניסו שחם נישק אותה בניגוד לרצונה. היא סיפרה על כך למפקדה, הדיווח הועבר לתת ניצב ניסים אדרי שהועמד לדין על כך שלא עשה דבר. לפני שלושה חודשים נפגשה השוטרת עם התובע מטעם המחלקה לחקירות שוטרים, את המזכר הזה של התובע משום מה במחלקה לחקירות שוטרים לא טרחו להעביר לפרקליטיהם של ניסו שחם ותת ניצב ניסים אדרי.

"השוטרת ציינה ששיחת החתך הוקלטה על ידה בטלפון הנייד, אך כיוון שנתקבלו המון שיחות במהלך השיחה, ההקלטה נקטעה שוב ושוב ולא נקלט דבר", צוין במזכר של התובע מטעם המחלקה לחקירות שוטרים. "בהמשך ציינה שהטלפון כבר אינו אצלה, וכי מפקדה חיון הוא זה שהתקשר במהלך השיחה עם ניסו שחם וככל הזכור לי השוטרת ציינה גם כי חיון אמר לה להקליט את שיחת החתך עם ניסו".

ניסו שחם, ארכיון
ניסו שחם, ארכיון | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"השוטרת הגיעה אליי במצוות מפקד התחנה שלה"

"היא לא הגיעה אליי סתם", הסביר ניסו שחם לחדשות 2. "היא הגיעה אליי במצוותו של מפקד התחנה שלה, סגן ניצב דודי חיון, שהוא חלק מקבוצה של קצינים שחלקם הודחו וחלקם היו מועמדים להדחה, ושבדו את כל הסיפור הזה. הוא שלח אותה, מסתבר - כך לדבריה - להקליט אותי".

ניסו שחם הבהיר שאין לו דבר נגד השוטרת. היא הייתה כלי משחק בידי כמה קצינים שניצלו אותה: "אני יודע שהיא מתבטאת בצורה אחרת ואומרת שלא קרה דבר". בשיחה שעליה מדבר שחם נשמעה השוטרת אומרת: "ניסו לא עשה לי כלום. בסופו של דבר לא קרה כלום. במהלך כל החקירה איימו עליי בפיטורין ושיגישו נגדי כתב אישום. אני וניסו אומרים את אותם דברים בקולות שונים".

"כל הסיפור הזה היה מבוים, מתחילתו ועד סופו", שב והדגיש שחם. "תחשוב שאני הודחתי; קצין משטרה, תת ניצב, יושב כבר שנה וחצי בבית, ועדיין לא מעבירים לו את החומר. זה הנורא מכל".

ניצב בדימוס ניסו שחם מכנה את ההתפתחות הזאת "קו 300 של הפרקליטות". יש לו עוד הקלטות - כך הוא מבטיח - ומסרונים שמוכיחים את טענתו. זו הייתה קנוניה שנועדה לחסל אותו. את דעתו על מערכות היחסים שניהל עם השוטרות הוא לחלוטין לא שינה. וכמו אז, גם היום שחם טוען בכל מה שעשיתי לא הייתה שום עבירה פלילית.

ניסים אדרי, ארכיון
עדיין בבית. תנ"צ אדרי, ארכיון | צילום: FLASH90

מסנגורו של תנ"צ ניסים אדרי, עו"ד ציון אמיר, נמסר בתגובה: "ההתנהלות המחפירה של מח"ש ועדותה של השוטרת מבססים את הטענה על הניסיון לפברק ראיות ולהעליל עלילת זדון נגד תנ"צ אדרי. אני מצפה שמפכ"ל המשטרה יעשה שימוש בסמכותו לבטל את ההשעיה של תנ"צ אדרי ויחזיר אותו לאלתר לשירות".

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר בתגובה: "במסגרת שיחה עם אחת העדות היא מסרה מידע חדש שתוכנו הועבר לסנגורו של שחם. צריך להזכיר חוץ ממנה כתב האישום עוסק בשבע שוטרות נוספות שאינן קשורות לטענות שמועלות בכתבה. לעניין תנ"צ ניסים אדרי - מח"ש אינה מטפלת בהליכים נגדו".