לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש הבוקר כתב אישום מזעזע נגד אנדרי ליושצ'נקו, בן 25, בחשד שרצח את חברו ולאחר מכן אנס את אמו של הקורבן. "מדובר במסכת אירועים אכזרית של פרץ אלימות בלתי נתפסת, כזו שהדעת איננה סובלת", נכתב בבקשה להארכת מעצרו של ליושצ'נקו על תום ההליכים נגדו.

"מעשיו האלימים של המשיב אשר בוצעו במהלך סוף שבוע שלם, אינם מותירים מקום לספק כי המשיב מסוכן לציבור בכלל, ולמתלוננת, אימו של סרגיי, וכי אין כל חלופה שיכולה לאיין מסוכנות זו".

מכתב האישום עולה כי ב-1 בינואר, בשעות הערב נפגשו הנאשם ליושצ'נקו, עם חברו ומכר נוסף בשם אדוארד בגן ציבורי בראשון לציון. השלושה בילו במקומות שונים ואף שתו משקאות אלכוהוליים. הנאשם והמנוח נפרדו מאדוארד ונסעו לביתו של הנרצח.

בשלב מסוים נכנסו השניים לחדר והנרצח נרדם. ליושצ'נקו גלש באינטרנט והאזין למוזיקה במחשב. כעבור כשעתיים, התעורר חברו מהמוזיקה ודרש מהנאשם ללכת מביתו, תוך שהוא מנסה לדחוף אותו. בתגובה, נתן הנאשם לחברו אגרוף מתחת ללסת והפילו למיטה.

12 דקירות קטלניות

זירת הרצח בראשון לציון
זירת הרצח בראשון לציון | צילום: גלעד שלמור

"בשלב זה, רץ הנאשם למטבח, הוציא סכין ממתקן הסכינים שעמד על השיש וחזר לחדרו של הנרצח", כך נטען בכתב האישום. "הנאשם רכן מעל חברו שבאותה עת ניסה לקום, כאשר ביד אחת סתם את פיו וביד השנייה דקר אותו 12 דקירות בבטן, בבית החזה ובעורף. הנאשם חדל רק לאחר שראה כי הפסיק לנשום ולאחר שוידא זאת על-ידי בדיקת הדופק בצווארו".

הצעיר מת כתוצאה מהדקירות, שגרמו לנזק חמור בלב, בכבד ובריאות. עוד נטען באישום כי לאחר הרצח, ניגש ליושצ'נקו לחדרה של אמו של חברו והעירה משנתה, כשהוא אוחז בסכין ומכה אותה באגרופיו בעיניה ובפניה. האם התחננה בפני הנאשם שיחדל ואמרה לו שתעשה כל מה שיבקש.

"הנאשם המשיך להכות את האם והורה לה להתפשט תוך שהוא מניף לעברה את הסכין ואומר לה "אני אזיין אותך מעכשיו עד הבוקר" לשון כתב האישום. "האם שחששה מהנאשם, פשטה את בגדיה". ליושצ'נקו ביקש מהאישה לבצע בו מין אוראלי, התחכך בגופה ואנס אותה מספר איומים כשכל הזמן הוא מאיים עליה בסכין.

האם לנאשם: "רצחת אותו"

במהלך כל יום שבת נשאר הנאשם בדירה עם אמו של הנרצח כשהוא מאיים עליה בסכין. בשלב מסוים היא הצליחה להגיע לחדרו של בנה, הבחינה בו שרוע על מיטתו והחלה לצעוק לעבר הנאשם "רצחת אותו?".

הנאשם הפיל את האם ההמומה על רצפת המסדרון והחל להכותה בפניה ובכל חלקי גופה וחבט את ראשה ברצפה. בשלב מסוים, הוא גם דקר אותה בבטנה.

בעודה שרועה על הרצפה, פנתה האם לליושצ'נקו, דרשה לדעת מה קורה עם בנה, התחננה לנפשה והזכירה לו שהיא בגיל אמו. בתגובה לכך הכה אותה הנאשם באגרוף בלסתה.

"השליך את הראיות למכולת אשפה"

ביום ראשון, הבחינה אמו של הנרצח שהנאשם נרדם. היא נגשה לחדרו של בנה וגילתה למרבה הזוועה כי הוא נרצח והחלה לצעוק לעבר ליושצ'נקו "רצחת אותו". הנאשם התעורר, רץ לחדרו של חברו אחז באמו, הכה אותה ודקר אותה מספר פעמים בבטנה, תוך שהוא מאיים להרוג אותה אם תצעק.

בסמוך לשעה 10:00, באותו היום, דרש הנאשם מהאישה כסף למונית, תוך שהוא מורה לה לומר כי החבלות שעל גופה הן כתוצאה מנפילה במדרגות ואיים שאם לא תעשה כדבריו - ירצח אותה. "בשלב זה, אסף הנאשם מהדירה חפצים העשויים להוות ראיות כנגדו וביניהם את הסכין, בגדים, מגבות ומגבונים שהיו מגואלים בדם והכניסם לשקית שהייתה בדירה", נטען באישום.

בהמשך, עזב הנאשם את הדירה, נסע לביתו במונית והשליך את השקית עם התכולה במכולת זבל ועלה לביתו. עם צאתו מהדירה התקשרה האישה למד"א.

ליושצ'נקו מואשם בעבירות חמורות של רצח, אינוס תוך שימוש בנשק קר, מעשה סדום תוך שימוש בנשק קר, כליאת שווא, חבלה בכוונה מחמירה, השמדת ראיה והדחה בחקירה.