תקיפה אלימה במיוחד, בלי סיבה. צילום ארכיון (צילום: חדשות 2)
האישום: עקרו את עינו של צעיר. צילום ארכי | צילום: חדשות 2

כתב אישום חמור הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד מהדי אבו עצב וקטין נוסף, תושבי ירושלים, בגין תקיפת צעיר יהודי בשכונת פסגת זאב. כתב האישום מייחס לשניים עבירה של חבלה בכוונה מחמירה, משום שעל פי כתב האישום - הם ניפצו על ראשו בקבוק ועקרו את אחת מעיניו. הרקע לאירוע הוא ככל הנראה פלילי.

האירוע התרחש בחודש ינואר השנה בגן ציבורי בשכונת פסגת זאב. השניים הגיעו עם שני בני אדם נוספים שזהותם אינה ידועה, כשברשותם בקבוקי אלכוהול מהם שתו. בגן הציבורי היו באותו הזמן המתלונן וחמישה מחבריו.

בעת האירוע, כך על פי כתב האישום, אבו עצב אמור היה לשהות במעצר בית על עבירה אחרת שביצע. בשלב זה, פנה הקטין החשוד אל המתלונן ואמר לו "ערב טוב". המתלונן השיב לו באומרו "ערב רע". כשנשאל על ידי הקטין מדוע ענה כך השיב המתלונן כי "היה לי שבוע רע בצבא". הקטין פנה בתקיפות אל המתלונן ואיים עליו באומרו "כדאי לך להיזהר ממני בגלל שיש לי עבר פלילי והשתחררתי מהכלא רק לאחרונה".

עובר אורח שחלף במקום ניסה להרחיק את שני הנאשמים מהמקום, אך אז, כפי שעולה מכתב האישום, אחד מהנאשמים אחז בבקבוק זכוכית שהיה שייך למתלונן ולחבריו, חבט באמצעותו בעוצמה בראשו של המתלונן עד שהבקבוק התנפץ. הנאשם השני ניפץ גם הוא בקבוק על ראשו של המתלונן, ואף החדיר כלי חד היישר לעינו הימנית של המתלונן ועקר אותה ממקומה.

חתכים בקרקפת ובאוזן הימנית, חבלות בראש ובחזה

כתוצאה מכך התמוטט המתלונן ארצה. חרף העובדה שהיה שכוב על הרצפה, מתבוסס בדמו, המשיכו הנאשמים והאחרים, שהצטרפו אף הם לתקיפה, לבעוט במתלונן ולהכותו בכל חלקי גופו. מיד לאחר מכן נמלטו הנאשמים והאחרים בריצה מהמקום.

בעקבות מעשיהם של הנאשמים והאחרים נעקרה עינו הימנית של המתלונן, נגרמו לו חתכים בקרקפת ובאוזנו הימנית, נגרמו לו חבלות רבות בראשו, בחזהו ובגפיו, והוא נזקק לשני ניתוחים ולאשפוז בבית החולים למשך שמונה ימים.

על פי כתב האישום שהוגש היום, "במעשיהם גרמו הנאשמים למתלונן חבלות חמורות בכוונה להטיל בו נכות או מום או לגרום לו חבלות חמורות". השנייים מואשמים בעבירת חבלה בכוונה מחמירה. כמו כן נאשם הקטין בעבירה של איומים והנאשם השני בעבירה של הפרת הוראה חוקית בכך שיצא ממעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק