בית המשפט לתעבורה הרשיע היום את גדעון יעקבי, שנהג בשכרות וגרם לתאונת דרכים קשה בה נפצעה קשה תינוקת בת חודשיים. אמה של התינוקת, שעדיין זקוקה לטיפול רפואי אינטנסיבי, אמרה מול בית המשפט: "היו לנו חיים מושלמים, עכשיו אין לנו לילות, אין לנו שמחה".

בדיון שנערך הבוקר סיפרה אמה של הילדה, ליאת נעים בת ה-23, על תאונת הדרכים ששינתה את חיי משפחתה. "ביום האירוע בתי היתה בת 7 שבועות. נסענו לכיוון בית החולים קפלן בשעה 12 בלילה כי היו לה שלשולים והקאות", היא משחזרת.

לדברי האם, בעלה נהג ברכב והיא ישבה לצד בתה במושב האחורי, וכאשר פנו שמאלה מכיוון אשדוד לבית החולים פגעה בהם מכונית. "הפגיעה הקשה יותר היתה של הילדה, פינינו אותה לקפלן ואז עשו לה סי. טי. ראש וגילו שיש לה דימומים במוח", מספרת נעים ומוסיפה: "אחר-כך מצאו לה שבר בגולגולת ושבר בצלע הנחיר שלה".

"נולדה לי ילדה בריאה לחלוטין"

"היום היא בבית בעיכוב התפתחותי כפי גילה. לפי מדדים של טיפת חלב, היא אמורה לעשות דברים לפי גילה אך היא לא עושה אותם בגלל התאונה", מדגישה נעים בעצב. "היא אמורה להחזיק את הראש שלה, להגיב לכל מיני תמונות שמראים לה, מהסי.טי ראש עלה שיש לה פגיעה בחלק במוח שאחראי לראיה".

"נולדה לי ילדה בריאה לחלוטין והיום גם שהיא בבית היא מקבלת תרופה נגד פרכוסים כי יש לה פגיעה במקור האפילפטי במוח", מסבירה האם. "הרופאים אומרים לנו שאי אפשר לדעת מה יהיו השלכות של זה בעתיד לגבי איך היא תלך, איך היא תדבר. הם גם הכינו אותנו כי היא תצטרך לקחת את התרופות של הפרכוסים לכל החיים".

"היא ילדה בת חודש וחצי ומה היא הספיקה בחיים"

נעים אמרה בפני השופטת: "היה לי את החיים הכי טובים שיש, התחתנתי נולדה לי ילדה בריאה, בעלי קודם בעבודה, הכל היה מושלם, הוא קיבל העלאה במשכורת וברגע אחד הקידום שלו ירד מהפרק, העבודה שלו בסימן שאלה, הלילות לא לילות, אני לא יודעת מה יהיה בעתיד".

"נולדה לי ילדה בריאה, היא ילדה בת חודש וחצי ומה היא הספיקה בחיים. אין לנו לילות, אין לנו שמחה, בעלי לא הולך לעבודה כי אני לא יכולה לקום לילדה בלילה. יש לי מרשם מנוירולוג תרופה נגד דיכאון ואני לוקחת את התרופות בלילה ואז אני לא יכולה לקום לילדה בלילה. יש לנו רק דאגה, רק הילדה שלנו מעניינת אותנו וגם זה באי וודאות גם את זה אני לא יכולה לדעת".

שופטת בית הדין החליטה להרשיע בהתאם להודאתו את הנהג שפגע ברכבם של בני המשפחה. בחקירתו במשטרה התברר כי לפני 19 שנה הוא היה מעורב בתאונת דרכים קשה באזור חולדה, כשגם אז הוא נהג תחת השפעת אלכוהול. בעקבות התאונה אז נשלח הנהג לשנת מאסר בפועל ול-10 שנות מאסר על תנאי. אלא שהעונש הזה, כך נראה, לא הרתיע אותו מלשוב ולעלות על ההגה כשהוא שתוי.

רוצים לקבל עוד עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק