שר התיירות סטס מיסז'ניקוב דוחה על הסף את האפשרות שתתקבל בקשתו של הנשיא לשעבר משה קצב לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בביתו. "המחשבה שהוא ירצה את עונשו בביתו היא שטות מוחלטת", הוא אומר הבוקר באירוע "שבתרבות" בבאר שבע. אם לא יחול שינוי דרמטי של הרגע האחרון, צפוי קצב להתחיל לרצות עונש של שבע שנות מאסר בעוד ארבעה ימים.

שלשום חשפה במהדורה המרכזית כתבתנו סיון רהב-מאיר כי ימים ספורים לפני מועד כניסתו המתוכנן לכלא של משה קצב, מנסה הנשיא לשעבר והאנס לדחות את הקץ פעם נוספת. הפעם מדובר במהלך שהחל כ"גישוש" שערך ח"כ נסים זאב מש"ס, אולם בהמשך קיבל אופי רציני בהרבה: בכירים במערכת הפוליטית, ובהם יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, קיבלו בקשה מטעם בני משפחתו של קצב שבה פנו אליהם כדי שיסייעו להגדיר את ביתו בקריית מלאכי או מתחם חלופי כ"כלא זמני".

ריבלין מתנגד לבקשה

המהלך יוכל לצאת אל הפועל אם יסכים השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', לחתום על תקנות שיאפשרו זאת. בין הביטויים האמוציונליים שכלל המכתב גם שני ניסיונות להסביר מדוע אל למדינה לשלוח את קצב אל מאחורי סורג ובריח.

הטיעון הראשון שצוין היה כי הנשיא לשעבר יודע סודות מדינה, ועל כן שליחתו לכלא עלולה להיות מסוכנת. שנית, העובדה שבתקופה שבה כיהן כנשיא דחה בקשות חנינה רבות של אסירים, שכעת הוא צפוי לפגוש בבית הסוהר כשותפים לאגף. טיעון זה כבר נדחה בעבר על ידי ועדה של שב"ס שבדקה האם נשקפת לקצב סכנה מכך.

מיסז'ניקוב משלם מחיר על הבושות שגרם לליברמן
מיסז'ניקוב. "שטות מוחלטת" | צילום: חדשות 2

יו"ר הכנסת ריבלין, שקיבל את הפנייה מבני משפחת קצב בעת שהשתתף בכנס לציון 100 שנים לקק"ל בז'נבה, מסר כי הוא עצמו דוחה את הפנייה - אך ציין כי מכיוון שזו הועברה דרך ח"כ זאב, יש לדון בה. בשל כך, תתכנס נשיאות הכנסת ביום שני ותדון האם להעביר את הפנייה לוועדת הפנים.

אם כך אכן יהיה, צפויים חברי הוועדה להתכנס בסך הכל יומיים לפני מועד כניסתו של קצב לכלא - כדי לדון האם לאפשר לנשיא שהורשע בשורת עבירות מין חמורות "כלא ללא כלא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק