יחזקאל באשה, היום בבית המשפט (צילום: גלעד שלמור)
באשה בבית המשפט, ארכיון | צילום: גלעד שלמור

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר היום מאסר עולם על יחזקאל באשה שהורשע ברצח חברו יצחק ג'ורג'י ברמת גן, לפני שלוש שנים. באשה נאשם בכך שרצח את חברו לאחר שתקף אותו במסעדה ברמת גן. לאחר הקטטה יצא באשה לחפש את ג'ורג'י עד שמצא אותו ודקר אותו.

בנוסף גזר בית המשפט על באשה לשלם פיצוי בסכום חסר תקדים לבני משפחות של ג'ורגי. בית המשפט פסק סכומים שונים לבני המשפחה, לפי מידת הנזק שנגרם להם.

לפי הערכת שירות המבחן, הוריו של באשה ואחד מאחיו הושפעו במיוחד מהרצח ויפוצו ב- 228 אלף שקל כל אחד. שני אחים נוספים יקבלו 80 אלף שקל כל אחד. בסך הכל נגזר על באשה לשלם 844,000 שקלים.

עדיין לא ברור מה הוביל לקטטה

תזכורת: הסיפור החל כאשר באשה וחברו יצחק מימוני ישבו במסעדת שיפודי חן ברמת גן. במהלך ארוחתם נכנס אותו ג'ורג'י, ניגש אל באשה והכה אותו בראשו. במשטרה עד היום, יותר משנתיים לאחר הרצח, לא יכולים להגיד בדיוק מה גרם לאותה קטטה - שבעקבותיה התרחש הרצח.

כתוצאה מהתקיפה, קמו באשה ומימוני והחלו להכות את ג'ורג'י ואף וזרקו עליו כסאות. הרוחות נרגעו, ובאשה, שהוחזק על ידי אחד מהסועדים, צעק למימוני: "בוא נלך, היום אני ארצח אותו". השניים עזבו את המתחם, לא לפני שמימוני נטל מהמסעדה סכין לחיתוך בשר, ונכנסו לרכב של מימוני.

בנסיעה פגשו השניים את ג'ורג'י ברחוב עזריאל ברמת גן, ובאשה התנפל עליו כשסכין בידו. הוא דקר את ג'ורג'י לפחות פעמיים, לפי כתב האישום. במהלך מאבקם נדקר באשה בסמוך לעינו ופונה לבית החולים. ג'ורג'י נהרג מהדקירה. באשה וג'ורג'י לא היו מוכרים למשטרה מעבירות קודמות.

לטענת באשה, נסעו הוא ומימוני ברכב עם החלון פתוח, וכשעצרו ג'ורג'י קפץ ודקר אותו סמוך לעינו. לטענתו, מעוצמת הפגיעה התמוטט ונפל ומשלב זה אינו יודע או זוכר מה קרה. השופט אברהם טל הרשיע את באשה בעבירת רצח.