אלון חדד (צילום: חדשות 2)
המצלמה הנסתרת הוסתרה בתוך מנורת חימום. חדד | צילום: חדשות 2

כנראה שאפילו האח הגדול לא היה אוהב את זה: היום בבוקר נפתח משפטו של אלון חדד מבאר יעקב, המואשם בהתקנת מצלמות אבטחה בבית שכניו, להם השכיר את דירה שבבעלותו, לטענתם - רק כדי להציץ להם ולחדור לפרטיותם.

"אנחנו חברים כבר 30 שנה", סיפר שלומי הבהיל, שכנו של חדד שהגיש את התלונה במשטרה. "אני פשוט לא מצליח להבין למה הוא עשה את זה".

בשנת 2006 גילה הבהיל כי חדד רכש לעצמו מנורת חימום חדשה. במספר הזדמנויות רב נכנס חדד לביתו של הבהיל וביקש להטעין את מנורת החימום שלו וטען שיש לו בעיה עם השקעים בבית.

בני משפחת הבהיל שראו בחדד בן בית לא היססו ואישרו לו להטעין את המנורה בביתם. אחיו הצעיר של שלומי הטעין את המנורה בסלון, אך לאחר שלוש שעות מצאו בני המשפחה שהמנורה עברה באורח פלא לשקע שנמצא במקלחת, אך לא ידעו כיצד קרה הדבר.

למרות שבני המשפחה הזיזו את המנורה ממקומה מספר פעמים, הם גילו אותה שוב ושוב במקלחת. לאחר ששמו לב שלצד המנורה שחזרה למקלחת הוצא ממקומו וילון האמבטיה - הם הבינו כי משהו משונה מתרחש עם מנורת החימום שככל הנראה לא מחממת רק את מי שנמצא בבית. "כאשר פתחנו את המנורה הזדעזענו לגלות בתוכה מצלמה מחוברת למשדר קטן", סיפר הבהיל.

עם הגילוי החלו בני משפחת הבהיל להיזכר במקרים שונים בהם גילו את המנורה במספר מקומות בבית. אשתו של שלומי, שביקשה שלא לציין את שמה, נזכרה שהמנורה הונחה על השידה שבחדר השינה שלה לתקופה ארוכה, אך הדבר לא עורר את חשדה מאחר שחשבה כי היא שייכת לבעלה. "נזכרנו בכל מיני מקרים שחדד היה מגיע אלינו הביתה ולוחץ על הנשים ללכת להתקלח", הוסיף הבהיל. "בשלב מסויים אשתי צחקה ושאלה אם היא מסריחה".

האם הותקנה המצלמה כדי לגלות חפצים שנעלמו?

רצח את המאהבת לפני 26 שנה, היום הורשע. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
האישה לא חשדה כי חשבה שהמצלמה שייכת לבעל. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

כיום, למרות הקרבה הפיזית בין הבתים, אלון חדד ומשפחת הבהיל אינם מדברים. היום נפתח משפטו של חדד בבית משפט השלום בחדרה, אך הדיון נדחה לשם קבלת חומר הראיות על ידי סנגורו.

"אני לא מאמין שלא ראינו ולא קלטנו את מה שחדד שעשה", אמר הערב הבהיל. "המחשבה שהוא הציב את המצלמה במטרה לצלם את אשתי ואת גיסותיי מרגיזה ומעליבה ולכן החלטנו לקרוא למשטרה
ברגע שהבנו מה קרה".

עורך דינו של חדד, נחמי פיינבלט, מסר בתגובה כי התקנת המצלמה בוצעה על ידי מרשו לאחר ששם לב שישנם חפצים מסוימים שנעלמים מהדירה, שהוא בעליה. "הנכס בו מתגוררים בני משפחת הבהיל שייך למרשי ומושכר להם. מאחר שהוא זיהה שישנם חפצים שנעלמו מן הבית הוצבה המצלמה נעל מנת לגלות מה הם עושים איתם", אמר עו"ד פיינבלט.

"הצבת המצלמה", הדגיש עורך הדין, "לא היתה במקומות פרטיים בבית כמו השירותים והמקלחת. המתלוננים גילו את המצלמה רק לאחר שאמר להם, והם לא נרתעו ובחרו להפסיק לשלם לו את הכסף ולסחוט אותו".