סעיף האישום נגד ישי סגן, שמואשם שתקף את אלי איפרגן ז"ל בקסדה בראשו מחוץ למועדון בתל אביב, שונה מ"גרימת חבלה בנסיבות מחמירות" ל"הריגה", זאת לאחר שאיפרגן נפטר מפצעיו הקשים בבית החולים איכילוב. כבר שלושה שבועות מצבו היה מוגדר כ"מוות מוחי".

"בעקבות המכה ונפילתו של המנוח נגרמו לו, בין השאר, שברים בגולגולת ודימום סובדורלי חריף, שגרם ללחץ על גזע המוח", נכתב בכתב האישום המתוקן. "המנוח נותח בדחיפות לצורך שחרור הלחץ וניקוז הדמם מצידו השמאלי של המוח. כל אותה עת היה המנוח מאושפז בטיפול נמרץ נוירוכירורגי, ללא הכרה. לאחר כשבוע הדרדר מצבו והוא נותח בשנית לצורך שחרור הלחץ על גזע המוח, בשל בצקת קשה בהמיספירה הימנית. בתאריך 7/11/10 נפטר המנוח מחבלותיו האנושות. במעשיו המפורטים לעיל גרם הנאשם למותו של המנוח, וכן תקף את שי וגרם לו חבלה של ממש במרפקו".

ישי סגן יובא בהמשך היום לדיון בכתב האישום המתוקן בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בעקבות ההחמרה בסעיף האישום, במידה שיורשע - סגן עלול לקבל עונש מאסר לתקופה של עד 20 שנה. עורך דינו של סגן, אלי כהן ביקש לדחות את המענה לכתב האישום, וציין כי עם כל הצער על המקרה, מרשו עדין טוען להגנה עצמית.

נפטר לאחר שלושה שבועות של "מוות מוחי"

שי סגן. צפוי לעונש מאסר ממושך (צילום: חדשות 2)
הנאשם: ישי סגן | צילום: חדשות 2

מאות חברים וקרובי משפחה ליוו ביום ראשון את אלי איפרגן ז"ל בדרכו האחרונה. אחיו של אלי ז"ל, שמעון, ספד לאחיו בדמעות. "אלי היה אבא טוב. כל החיים שלו הוא נתן לילדים שלו. אם הילד היה נופל ומקבל מכה, הוא היה בוכה כמו ילד. עבד לילות, קרע את עצמו בשביל הילדים, בשביל החינוך הטוב. אלי הוא בן זקונים שלנו במשפחה, ועכשיו אמא שלי צריכה לקבור אותו". 

מוקדם יותר אמר שמעון לחדשות 2, כי הוא רוצה שהרוצח יבוא ויסביר ולאישה ולילדיו של אלי איך אפשר לחיות ללא אבא, וקרא להחמיר בעונשו של הרוצח. "היום זה קרה לאחי, ומחר זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, כולל אלה שישפטו במשפט". בעקבות מותו של איפרגן, שוקלים בפרקליטות להגיש כתב אישום כנגד שי סגן בעבירת הריגה, במקום תקיפה בנסיבות מחמירות.

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' התקשר ביום פטירתו של איפרגן ז"ל למשפחתו, כדי להביע את תנחומיו. השר ביקר את איפרגן במיטתו לפני כשבועיים. "מבלי להתייחס לפרטי המקרה, אני רוצה להביע את תנחומיי הכנים. אני המום וכואב. כאבכם הוא כאבי. אלי נפל קורבן לטרור האלימות, אני רוצה לחזק אתכם ושאר המשפחה ולקוות שנדע ימים טובים יותר. בחזית האלימות לא נפסיק להילחם", אמר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק