משפט קצב מגיע לשיאו: הבוקר החל הדיון החשוב ביותר בפרשת קצב. המתלוננת המרכזית בפרשה, א' ממשרד התיירות, עלתה על דוכן העדים והיא צפויה להעיד בבית המשפט על שני מעשי האונס שביצע בה הנשיא לשעבר לכאורה. הדיון נערך בדלתיים סגורות.

עדותה של א' צפויה להיות אחת הנקודות המכריעות במשפט. מאחורי דלתיים סגורות תעיד א' ממשרד התיירות, התופסת את המקום המרכזי ביותר בכתב האישום. בעניינה מואשם קצב בעבירות החמורות ביותר העומדות נגדו - לא בחיבוק או נשיקה לא ראויה, כפי שטוענות המתלוננות האחרות נגדו.

יום לפני עדותה של א' קיבל צוות ההגנה של קצב תמיכה גבית. אחד העיתונים המרכזיים פרסם את דברי מפכ"ל המשטרה לשעבר, שלטענתו אין להאשים את הנשיא לשעבר באונס, והוא אפילו התעמת על כך עם ראשי אגף החקירות שחשבו אחרת ממנו.

"אילו חששתי, לא היייתי מפטר אותה"

לאחר שתעיד את עדותה, צפויים פרקליטיו של קצב לחקור את העדה והם יעשו זאת ככל הנראה ללא כל רחמים. רמז ממנה שצפוי לא' בדיון, התקבל במסיבת העיתונאים האחרונה שערך קצב לפני מספר חודשים.

"פיטרתי אותה, אילו חששתי ממנה לא הייתי מפטר אותה", היא לא הייתה ראוייה להישאר כראש הלשכה שלי במשרד התיירות", תקף אז קצב את א' מול המצלמות.

המשפט מתנהל בימים אלה בקצב שיא. שתי המתלוננות האחרות נגד קצה כבר סיימו להעיד, וגם עדי התביעה שמחזקים את טענתם עלו כבר על דוכן העדים. ארבעת המתלוננות שעל תלוניתהן חלה התיישנות, העידו אף הן.

עורכי דין המעורים בתיק מעריכים שעדותה של א' ממשרד התיירות לא תמשך למשך יותר מארבע ישיבות. כך שכבר בשנה הבאה יוכרע דינו של הנשיא לשעבר.