לפני שלוש שנים נעצר עמיר מולנר, אז היעד מספר אחת של המשטרה, בביתו של עבריין אחר. הוא נשלח לכלא בעיקר על בסיס ראייה אחת: מצלמות האבטחה שתיעדו אותו אז עומד סמוך לאדם שהטמין אקדח ומשתיק קול. הערב נחשפו במהדורה המרכזית התמונות מאותו תיעוד מפליל.

בתיעוד ניתן לראות את מולנר וחבריו מגיעים לבית העבריין ברמת עמידר, לשם הוזמנו לצורך ארוחת צהריים. בחצר התנהלה בשעה זו פעילות רבה של שכנים והגנן במקום בדיוק שתל עצים חדשים.

לפי התמונות, הגיע מולנר למקום, ללא מאבטחים, עם הידיים בכיסים. הוא עמד בפינה, הפנה מבט לצד, כשבינתיים כמה צעירים מתייעצים ביניהם ולבסוף מחביאים חבילה בתוך הקרקע. מולנר עצמו מקפיד שלא להסתכל לכיוון חבריו, אך לפתע מבט אחד שלו לכיוון מסגיר כי הוא היה מודע למתרחש.

מספיק מבט אחד בשביל הרשעה

המשטרה עצרה את מולנר ו-19 מחבריו בעקבות המקרה. מצלמות האבטחה נתפסו והחומר המתועד בהן שימש את המשטרה והפרקליטות בכתב האישום נגד מולנר. "בסרט לא נמצאה שום הוכחה שמרשיי ידעו מקיומו של האקדח", טען היום עו"ד ירום הלוי, פרקליטם של כמה מהנאשמים בפרשה.

במשטרה טען מולנר כי השוטרים הם אלה שהשתילו את האקדח בזירה. השופט דוד רוזן, מי שהרשיע את מולנר, דחה גרסה זו וקבע: "עמיר מולנר היה בזירה והיה מודע לנשק. כל זה מגבש את היסודות לעבירות המיוחסות לו בכתב האישום".

ללא ספק, מעידות התמונות האלה על הקשחת המדיניות של המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט בכל הקשור לארגוני הפשע. עכשיו, גם כשעבריין בכיר עומד ליד האקדח ורק מביט לכיוונו - הוא נשלח למאסר על החזקה שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק