אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
27 שנות מאסר לראש ארגון פשע | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום בין שבע ל-27 שנות מאסר על חברי ארגון פשע מלוד שהורשעו בהוצאה לפועל של עשרות עסקאות סמים. העונש הגבוה ביותר של פסק הדין התקדימי הוא 27 שנות המאסר שנגזרו על מוסא אבו שחאדה שהורשע כמי שעמד בראש ארגון פשע מלוד.

על חאפז שורפי נגזרו 26.5 שנות מאסר. שורפי הורשע כמי שעמד בראש ארגון פשיעה מיפו. על מורשעים נוספים אשר עמדו בראש ארגון הפשע נגזרו בין 24 ל-27 שנות מאסר. על הפעילים בארגון נגזרו בין 7 ל-14 שנות מאסר.

 הרכב השופטים בראשות השופט אורי שהם ציין כי במתן גזרי דין קשים כל כך הייתה כוונה להחמיר בענישה כחלק מהמאבק בארגוני פשיעה. מגזר הדין עולה כי אבו שחאדה בן ה-45, תושב לוד ואחיו עומר אבו שחאדה, עמדו בראש ארגון הפשיעה בעיר והוא זה שניהל, ארגן וכיוון את פעילותו של ארגון הפשיעה.

140 עסקאות סמים מתוך קיוסק

לאבו שחאדה יוחסו עבירות מרובות של סחר בסם מסוכן במסגרת ארגון פשיעה, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, עבירות של יצור הכנה והפקה של סם מסוכן במסגרת ארגון פשיעה ועבירות מרובות של סחר בסם מסוכן במסגרת ארגון פשיעה.

את עיקר פעילותו בסחר בסמים עשה אבו שחאדה מהקיוסק שבבעלותו, שם שהה רוב היום ואז נרקמו העסקאות הרבות שביצע. על פי גזר הדין אבו שחאדה היה מעורב בלא פחות מ-140 עסקאות סמים.

 שורפי, שגם לו צפויות שנים רבות בכלא, הורשע בסחר בסם מסוכן, החזקת סם שלא לצריכה עצמית במסגרת ארגון פשיעה; הדחת קטין לסם מסוכן; עבירות מרובות של החזקת חצרים להכנת סם; עבירות מרובות של החזקת כלים להכנת סם מסוכן במסגרת ארגון פשיעה.

 מפרקליטות מחוז מרכז, שניהלה את התיק, נמסר בתגובה לגזר הדין כי מדובר באחד התיקים החמורים וחסרי התקדים בהיקפם נגד ארגוני פשע ושיתוף הפעולה ביניהם. "העבודה רחבת ההיקף, שכללה שמיעת מעל מאה עדים, ויותר מ-70 דיוני הוכחות נשאה פרי, כפי שבא לביטוי בהכרעת הדין ובגזר הדין", נמסר מהפרקליטות. "בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטויות שביצוע עבירות פשע במסגרת ארגון פשיעה והעמידה בראשות ארגון פשיעה הן עבירות נפרדות שיש לתת עליהן עונשים מצטברים".