אילן גדו נשלח למאסר עולם על רצח אשתו
גדו, היום בבית המשפט. הביע חרטה | צילום: חדשות 2 - פוראת נאסר

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר מאסר עולם על אילן גדו, תושב טירת הכרמל, אשר הורשע ברצח אשתו נגה ארצי ז"ל בדקירות סכין ביולי בשנה שעברה. השופטים דחו את טענת פרקליטיו של גדו להפרעה נפשית וקבעו: "הוא ניסה לתמרן את הפסיכיאטרים ושיקר לשוטרים".

"בעת ביצוע העבירה הבין גדו את הפסול במעשיו, הבין את אשר הוא עושה - ויכול היה להימנע מהם", קבעו השופטים. "הוא לא שעה לקריאותיו של אחיו לחדול מדקירת המנוחה, והוא הונחה על ידי צימאון דם בשעת המעשה".

"העונש לא יעזור, הבת שלי כבר מתה"

ב-27 ביולי בשנה שעברה הגיע גדו לדירתו יחד עם אחיו. במהלך השהייה בבית, החלו להתווכח גדו וארצי ז"ל, בעניין פרידתם. בשלב מסוים החלה ארצי לארוז פרטים שונים בתוך תיק על מנת לצאת מהדירה וביקשה מבנותיה, בנות חמש ו-10, להיערך גם כן ליציאה מהדירה. אז לקח גדו סכין, נכנס לחדר השינה ודקר אותה עשרות פעמים בכל חלקי גופה. הוא לא שעה לתחינות אחיו לחדול ממעשיו, ואף היכה אותו - כשזה ניסה לעצור אותו.

במהלך המשפט ביקשו פרקליטיו של גדו להכיר בו כאדם הסובל מסכיזופרניה ומהפרעות נפשיות קשות, וטענו כי לא היה מודע למעשיו בזמן הרצח. אולם השופטים דחו את הטענות וקבעו היום כי הוא ניסה להתל בפסיכיאטרים שבדקו אותו.

הוא הגיע הבוקר לבית המשפט, מלווה בבני משפחתו, והביע חרטה על מעשיו. אולם את קרוביה של ארצי ז"ל זה לא ניחם. "העונש לא יעזור, הבת שלי כבר מתה", אמרה אמה של נגה. "בקשת העזרה לא תעזור לנגה ולילדים".