לבית משפט השלום ברמלה הוגש הבוקר כתב אישום חמור בגין ביצוע שורה ארוכה של מעשים מגונים בקטינים שטרם מלאו להם 14 שנים נגד קצין מיחידה מובחרת בחיל המודיעין.

על פי האישום, נהג הקצין להתעלל מינית בילדים בני שנתיים עד 12 הגרים בשכנות אליו ועליהם שמר בהיעדר הוריהם. הנאשם, כך נטען, הפשיל את בגדיהם של הילדים בעת שישנו, נגע באיבר מינם וביצע בהם מין אוראלי.

הפרשה המזעזעת נחשפה בעקבות תלונה שקיבלו בצה"ל על כך שהקצין סיפר למפקדיו כי טרם גיוסו, בעודו תלמיד, ביצע מעשים מגונים בעשרות מקרים בילדים קטנים בזמן ששימש להם כבייביסיטר. באחת הפעמים, על פי כתב האישום, שמר הקצין על פעוטה בת שנתיים בשעות אחר הצהריים, פתח את חיתולה ואז נגע באצבעו באיבר מינה. כתוצאה מהמעשים הגיע לסיפוק ופורקן.

עוד נטען כי הנאשם ניצל מספר הזדמנויות על מנת לבצע מעשים מגונים בקרובות משפחתו הקטינות. על פי כתב האישום, נגע הקצין בחזה של בת דודתו בעת חופשה משפחתית באילת ואף ליטף את ישבנה וישבן קרובת משפחה אחרת בזמן שביקר בביתן.

 עבר בהצלחה מבדקים פסיכולוגיים

התינוקת נחטפה - ונמצאה. אילוסטרציה
אישום: ביצע מין אוראלי בילדים | צילום: AP

במקביל הוגשה נגד הקצין בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. "בידי המבקשת ראיות לכאורה להוכחת אשמתו של המשיב ובהן הודייתו של המשיב במעשים המיוחסים לו והודעות עדים המאשרים ששימש כבייביסיטר לילדים בהם פגע בתקופה הרלוונטית", טוענים בפרקליטות. "הודעת אחד הקטינים לפיה זכור לו שהיה מתעורר ורואה את החשוד עומד מעל למיטתו ומיטת אחותו וכן ראיות המפריכות את גרסתו המאוחרת של המשיב, לפיה בדה את המעשים מליבו".

עוד נטען בבקשה כי הקצין הודה במהלך חקירותיו שמחשבות אודות מגע מיני עם קטינים עדיין עולות במחשבתו ולכן יש עילה למעצרו.

בעקבות העדויות הותר חוזהו של הקצין באופן מיידי בשל חומרת המקרים והוא הודח משירות בצה"ל. למרות שביחידה קיימים מבדקים רבים לפני קבלה אליה, כולל מבדקים פסיכולוגיים - הקצין הצליח לעבור את כל הבחינות וגוייס ליחידה.

על פי כתב האישום, החל הקצין בביצוע המעשים בשנת 1998, בהיותו בכיתה ח' - ועד היותו בן 20. קורבנותיו של החשוד הם בנים ובנות, 17 במספר, ובמרביתם הוא ביצע את המעשים מספר פעמים. בזמן ביצוע המעשים כולם היו קטינים מגיל שנתיים. את המעשים ביצע הקצין בילדי השכנים במהלך שמרטפות. בין קורבנותיו היו גם חברים של אחיו הקטנים בזמן שהתארחו אצלו בבית, בנות דודותיו בבית דודתו ובמהלך חופשה באילת. מרבית מעשי הסדום בוצעו בשעות הלילה, בזמן שהילדים ישנו.

מי יגן על ילדי ישראל?

האחים הפדופילים שלומי ואורן קורידו נעצרו אתמול על ידי משטרת חיפה לאחר שעל פי החשד תקפו מספר ילדים בשכונת מגוריהם בעיר התחתית בחיפה. על פי החשד, באחד המקרים רדפו השניים אחר ילד בן 9 עם סכין בידם וניסו לפגוע בו, ורק במזל הצליח הילד להימלט.

המשטרה ביקשה אמש  להאריך את מעצרם של האחים בבית המשפט השלום בחיפה, וזאת בעקבות עברם ה"עשיר" של האחים בעבירות פדופיליה, אך הם שוחררו למעצר בית. לפני כחצי שנה בעקבות לחץ ציבורי נרחב פנו האחים קורידו לבצע סירוס כימי במרפאה, לאחר שהודיעו כי ברצונם להיפטר מהדחף המיני כלפי ילדים. אך בתחילת השבוע נחשף בחדשות 2 כי האחים הפסיקו את סדרת טיפולי הסירוס לאחר טיפול אחד בלבד, בטענה כי הם "סבלו מתופעות לוואי".

לפני כשבוע: רצח לאון קלנטרוב

רק לפני כשבוע נעצרו האחים אדיר ונאור סודמי, בחשד לרצח של הילד לאון קלנטרוב ז"ל בן ה-7 בבני עי"ש. נגד האחים סודמי הוגשו בעבר מספר פניות ותלונות, לאחר שנהגו להזמין ילדים קטנים לביתם ולצפות איתם בסרטים פורנוגרפים.

תושבי השכונה בה התגוררו האחים אמרו כי במשך שנים ידעו כי האחים סודמי בעייתיים ומסתובבים באזורים בהם נמצאים ילדים קטנים. על פי טענת המשטרה זוג האחים ביצעו יחד את הרצח של קלנטרוב ז"ל, שנמצא כפות מתחת למיטה בביתם.