איים לשרוף את שערה. אילוסטרציה (צילום: SHUTTERSTOCK, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: SHUTTERSTOCK, חדשות

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עונש של שמונה שנים וחצי שנות מאסר על ולדימיר ספוז'ניקוב, בן 23 מקריית מלאכי, בגין שורת מעשי אונס שביצע במספר נערות בנות 15-16, שאותן פגש בקניון דיזנגוף סנטר. נוסף על כך, הוא נאשם אף שאת חלק מקורבנותיו הדיח לשימוש בסמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ענושו של ספוז'ניקוב נגזר במסגרת הסדר טיעון, לפיו הודה בשישה אישומים שיוחסו לו בכתב אישום מתוקן. במסגרת ההסדר הודה הנאשם כי נהג להיפגש עם בני נוער קטינים ועם בגירים במרכז הקניות והדיח אותם לשימוש סמים מסוכנים.

בהמשך, תוארו ההתרחשויות באחת הפגישות בין ספוז'ניקוב לאחת הנערות, שהתקיימה במרכז הקניות באוגוסט האחרון: "הנאשם הורה לקטינה להתלוות אליו והוביל אותה לחניון הממוקם בקומה מינוס ארבע, שם טען כי היא זו הלשינה למשטרה על כך שהוא מספק סמים לקטינים ולכן עליו - אמר לה כי עליו לערוך חיפוש בתיקה ולבדוק אם נמצאים בו מכשירי הקלטה".

זאת ועוד, על פי כתב האישום "הורה הנאשם לקטינה להיכנס לתא השירותים בחניון ולהוריד את מכנסיה על מנת שיוכל לחפש מכשירי הקלטה בגופה. בשל חששה מילאה אחר דבריו - ובשלב זה החל הנאשם לגעת בגופה של הקטינה שהחלה לבכות. היא ניסתה לצאת מתא השירותים וביקשה ממנו להפסיק את מעשיו. הנאשם לא שעה לתחנוניה ואמר לה ש'עוד מעט זה ייגמר'".

אחר כך, לפי כתב האישום, ביצע בה ספוז'ניקוב את זממו ואיים כי אם תספר למישהו על האירוע יתנקם בה - תוך שציין כי בעבר תלה אדם "שעצבן אותו". הוא הוסיף להלך עליה אימים באומרו כי "מה שקורה במינוס ארבע - נשאר במינוס ארבע". בפרקליטות ביקשו לעצור את ספוז'ניקוב עד תום ההליכים בטענה שנשקפת ממנו סכנה לציבור.