מבוכה לפרקליטות: נציגי הפרקליטות הודיעו היום לעורכי דינו של אחד הנאשמים במעורבות בלינץ' בנער ערבי בירושלים לפני כחצי שנה על החלטתם לחזור בהם מהסדר הטיעון שהתגבש בין הצדדים. הסדר שאמור היה לסיים את ההליך בהרשעה בקריאה והסתה לגזענות וללא עבירת התקיפה, שסעיפה הושמט. המהלך בא בעקבות הביקורת החריפה שספגה הפרקליטות על תוכן הסיכום, בשל העובדה שמעשי האלימות שנקטו הנאשמים גרמו לאותו הקטין פציעה אנושה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הפרשה הועמדו לדין שבעה נאשמים - שישה מהם קטינים. סנגורו של אחד מבין שני הצעירים שעמם הוסכם על הסדר טיעון קיבל הבוקר הודעה מהפרקליטות שלפיה חרף ההסכמות שהושגו, הייתה השמטת סעיף התקיפה שגיאת קולמוס ועל כן הוא ייוחס לו. בסנגוריה הציבורית דחו את הדברים ומסרו בתגובה כי בהבנות בין נציגיהם לבין הפרקליטות הוסכם באופן מפורש על מחיקת סעיף התקיפה, מה שלטענתם - מעוגן גם בטיוטות בין הצדדים. 

התקיפה התרחשה ב-18 באוגוסט האחרון בסביבות 22:00 בלילה, אז נקלע אחד הנאשמים לתגרה עם צעירים ערבים, שפרצה עקב כך שהביע את התנגדותו לנוכחותם שם. כתב האישום תיאר כי הוא וחבריו אמרו: "מי שגבר - שיבוא וירביץ לערבים" וכן השתמשו בביטויים פוגעניים, דוגמת: "מוחמד מת", "מוות לערבים" ו"יהודי הוא נשמה ערבי הוא בן זונה".

כתב האישום המקורי בפרשה מפרט כי בהמשך, שב הנאשם יחד עם כ-30 נערים נוספים לכיכר ציון - שם נקלע בדרכם הצעיר הערבי ג'מאל ג'ולאני, שהיה באותה עת עם שלושה מחבריו. כעבור זמן קצר החלו להכותם נמרצות "עד שג'ולאני איבד את הכרתו ונשימתו ולבו נעצרו", כלשון התביעה. לאחר מכן הוא נזקק להחייאה ואושפז למשך זמן מה בבית חולים.