מבוכה בצה"ל. "גנבתי Wii" (צילום: AP)
מבוכה בצה"ל | צילום: AP

אלוף משנה בצה"ל הודה היום, במסגרת הסדר טיעון שהוצג בבית הדין הצבאי המיוחד, בלקיחת קונסולת משחק מסוג Wii מחנות ללא רשות. לטענת הקצין, הרקע למעשה הוא סכסוך בינו לבין בעל החנות ולצורך החזר חוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האל"מ מחיל התותחנים הועמד לדין על ידי הפרקליטות הצבאית, כשאת התיק ניהלו סא"ל שרון זגגי וסרן רעות מתוק. הוא הודה גם כי ניצל הזדמנות שנקרתה בדרכו באחרונה, והוציא מתוך תיק חקירת הגניבה מכתב התנצלות שהעביר בעבר לבעל החנות, ובו אישר כי נטל את הקונסולה. הקצין החליף את המכתב המדובר במסמך אחר שיצר, בכוונה למנוע את השימוש במכתב כראייה בהליכים השיפוטיים נגדו.

הצדדים עתרו בפני בית הדין לגזור על הנאשם עונש של הורדה לדרגת סגן אלוף, חודשיים מאסר בפועל שירוצו בעבודות צבאיות שונות, וכן עונש מאסר על תנאי. הסדר הטיעון מקובל על שני הצדדים ובית הדין המיוחד אמור לאשר אותו. בית הדין הפנה את הנאשם לקבלת חוות דעת מהממונה על העבודות הצבאיות. בעקבות האירועים, הקצין פרש בינתיים מצה"ל, וגזר דינו יינתן בשבועות הקרובים.

אין תמונה
עו"ד אבי עמירם

פרקליטו של הנאשם, עו"ד אבי עמירם, שייצג אותו יחד עם עו"ד איתן סבג, אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "לשמחת הקצין, התיק הזה הסתיים בסופו של דבר בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. ההסברים שלו אודות המעשה התקבלו, ובאו לידי ביטוי בכתב האישום. מדובר בקצין מצטיין שזכה בשני פרסים של הרמטכ"ל, פעם אחת כסרן צעיר ופעם אחת כאלוף משנה, השתתף בכל מערכות ישראל החל מגיוסו, ובכל מערכה הוא היה בנקודת השיא של ההכרעות הצבאיות".