לבית משפט השלום בירושלים הוגש היום כתב אישום חיירה עות'מאן סלטי, הגננת מאבו גוש ששכחה ברכבה לפני כשנה את סעד אשרף איברהים בן החמש, אחד מילדי הגן שלה, וגרמה למותו בשמש הקופחת ובחום הגבוה. סלטי נאשמת בגרימת מוות ברשלנות, לאחר שאיבראהים שכח ברכב יותר משש שעות - ולאחר שמצאה אותו - נטשה אותו סמוך לגן.

"במשך כל יום עבודתה בגן הילדים, עד לשעה 14:00 או בסמוך לכך, לא נזכרה הנאשמת כי הביאה את אותו אל הגן ברכבה וכי השאירה אותו בתוך הרכב", נכתב בכתב האישום. "בתום יום העבודה נכנסה לרכבה והבחינה בו...היא הוציאה אותו מהרכב, השכיבה אותו תחילה על המדרכה ולאחר מכן הרימה אותו והניחה אותו מתחת לעץ הסמוך לגן הילדים. לאחר מכן עזבה הנאשמת את המקום ברכבה, מבלי להודיע לרשויות על אשר אירע ומבלי להזעיק עזרה".

הילד לא הגיב למאמצי ההחייאה

האירוע התרחש בראשית אוקטובר בשנה שעברה. "מצאנו את הילד שוכב על הקרקע מתחת לעץ סמוך לאוטו ולא ידענו תחילה שהוא נשכח במכונית, חשבנו שמדובר בתאונה", סיפר אז לחדשות 2 דן פרחי, פרמדיק של מגן דוד אדום. "הוא סבל מחום גוף גבוה ולא הגיב למאמצי ההחייאה".

תושבים שעברו במקום הזעיקו את מגן דוד אדום, אולם כשהצוות הרפואי הגיע, הילד כבר היה במצב אנוש. הצוות החל בפעולות החייאה מתקדמות בשילוב עיסויים, ופינה את הפעוט לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם נקבע מאוחר יותר מותו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק