כתב אישום חמור הוגש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד ולנטין שוורצה, גרמני המואשם ברצח אכזרי של רחל ג'אנו. שוורצה מואשם ברצח בכוונה תחילה, רצח תוך ביצוע עבירת שוד, רצח תוך ביצוע עבירה לשם הימלטות מהעבירה, הצתה, גניבה, שיבוש מהלכי משפט, השמדת ראייה, ושהייה בלתי חוקית בישראל.

בני משפחתה של ג'אנו השתוללו בתוך אולם הדיונים במשך דקות ארוכות ושיגרו לעברו של שוורצה קללות וגידופים שונים. בין היתר אמר בנה של ג'אנו: "תוריד את החולצה מהפנים, נראה את הצלבי קרס שלך... זבל נאצי, צריכים לשרוף אותך. איפה הכיפה שלך, הורדת?". בתה של ג'אנו זעקה לעברו של הנאשם: "לא רצחתם מספיק יהודים באושוויץ שהייתם צריכים לבוא לפה?".

"אמא מתה בצורה שלא הייתי מאחלת לאף אחד"

לאחר שנרגעו מעט הרוחות, יצאו שניים מילדיה של רחל ז"ל והביעו את תחושותיהם בפני כלי התקשורת. "אנחנו עדיין בהלם מכל מה שקרה, אנחנו מזועזעים ומנסים לעכל את מה שקורה", אמרה בתה של רחל והוסיפה: "החנות שלה הייתה כל החיים שלה במשך השנים האחרונות והיא ממש הייתה קשורה לזה. אי אפשר להתמודד עם דבר כזה, גם עם האובדן שלה וגם עם הצורה המזעזעת שבה היא מתה".

"אמא הייתה אישה מאוד טובה שתמיד עזרה לאנשים, והייתה בעד הצדק, והיא מתה בצורה שלא הייתי מאחלת לאף אחד", אמרה הבת וציינה כי "הייתי רוצה לדעת מה באמת קרה שם, התחושות שלי קשות, ואני לא מבינה למה דבר כזה קרה, ולמה דבר כזה מתרחש בכזה קור רוח".

בנה של רחל ז"ל סיפר כי "המשפחה חיה בסיוט מתמשך, ואנו מחכים להתעורר ממנו, צריכה להיות פה ענישה מחמירה מאוד כדי שייעשה צדק ושדברים כאלה לא יחזרו בעתיד. הרוצח צריך להיענש על מה שהוא עשה".

חנק, דקר - והלך להתקלח

על פי כתב האישום, שוורצה גנב מהמנוחה 4,800 שקלים בכסף זר וישראלי. בעקבות זאת צעקה עליו המנוחה ואמרה שבכוונתה להתקשר למשטרה. היא השליכה לכיוונו מנוע של מאוורר.

לאחר שניגשה לטלפון שלה כדי להתקשר למשטרה, גמלה בלבו ההחלטה לגרום למותה על מנת למנוע ממנה להתלונן נגדו וכדי להשלים את השוד. הוא השליך עליה חזרה את מנוע המאוורר, זרק אותו בחזקה לעבר ראשה של ג'אנו. מנוע המאוורר פגע בחלק האחורי של ראשה והיא נפלה לרצפה כתוצאה מעוצמת המכה. בשלב זה ניגש אליה וחנק את צווארה בשתי ידיו כשהמנוחה אומרת לו "דוד, למה?".

ולנטין שוורצה וצלבי הקרס על גופו
ולנטין שוורצה וצלבי הקרס על גופו | צילום: חדשות 2

עוד נכתב בכתב האישום, כי הנאשם לא הצליח לגרום למותה בעזרת חניקה, לכן כרך סביב צווארה את כבל החשמל של המאוורר. לאחר מכן לקח הנאשם סכין מטבח ודקר אותה מספר דקירות בחזה ובאזור הצוואר.

כדי להבטיח שהיא לא תזעיק עזרה ואכן תמות - לקח הנאשם בגד, הניחו על ראשו ודחף אותו לפיה, כך על פי כתב האישום. לאחר מכן נכנס להתקלח והחליף את בגדיו לנקיים, אז הצית את הדירה בארבעה מוקדים - ויצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק