פרסום ראשון: ענאן בחוס, אחד הנאשמים המרכזיים ברצח המחבל היהודי עדן נתן זאדה, סיפר הבוקר לראשונה בבית המשפט כי במהלך חקירתו, איים עליו אחד החוקרים בכך "שיתפור לו תיק".

במהלך עדותו בדיון שנערך בבית המשפט המחוזי בחיפה , חשף הבוקר בחוס בפני השופטים ובפני פרקליטיו את פרטי האיומים. לדבריו במהלך אחת החקירות שעבר במשטרה, אמר לו אחד החוקרים כי בכוונתו להלביש עליו את תיק המקרה. כשנשאל מדוע הוא חושף את הדברים לראשונה רק הבוקר, ענה בחוס: " רציתי שהשופטים ועורכי הדין שלי ישמעו את הדבר בפעם הראשונה דווקא היום".

היום נפתח שלב ההגנה במשפטם של שבעת הנאשמים ברצח המחבל היהודי עדן נתן זאדה. בשעות הבוקר העיד הנאשם ענאן בחוס, שהינו קרוב משפחתו של מיכאל בחוס, נהג האוטובוס שנרצח בפיגוע שביצע זאדה בשפרעם בחודש מאי 2005. בעדותו, תיאר הבוקר בחוס כיצד שמע על הפיגוע, ונסע מיד לאזור שאליו נקלע האוטובוס. הוא סיפר שלאחר מספר ניסיונות חוזרים הצליח לחדור לתוך האוטובוס, והתקרב לגופתו של זאדה.

בניגוד לאישומים המיוחסים לו, ציין בחוס כי בעט ברגליו של זאדה, אחרי שכבר היה מת. בנוסף, הוא מכחיש את טענות המשטרה אשר על פיהן זרק חפצים על ראשו. "בעטתי שתי בעיטות ברגליו, הוא לא זז ולא הגיב, לאחר מכן השוטרים כבר זרקו אותי מחוץ לאוטובוס", אמר בעדותו והוסיף: ""לא הצלחתי לראות דבר מלבד חלקה התחתון של הגופה".

"זאדה הגיע לעיר שלנו ורצח בדם קר ארבעה אנשים חפים מנפשע"

על פי כתבי האישום שהוגשו נגדם בשנת 2009, שבעת הנאשמים בני 23 עד 50, לקחו חלק בהתפרעות ובתקיפת השוטרים. לשבעה מהם מיוחסים סעיפים של ניסיון רצח, תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו והתפרעות שסופה נזק.

נאשם אחר שנכח הבוקר בדיון בבית המשפט אמר לחדשות 2 באינטרנט: "במשך שבע שנים מתנהל המשפט נגדנו, אנחנו לא אלה שהגענו באותו היום לתפוח, זאדה הוא זה שהגיע לעיר שלנו ורצח בדם קר ארבעה אנשים חפים מנפשע". עוד הוסיף הנאשם: "אני זוכר את מנטרל המחבל של פיגוע הטרקטור בירושלים, הוא קיבל צל"ש על המעשה שביצע, ואילו אותנו מאשימים בניסיון רצח, ורוצים לשלוח אותנו לשנים ממושכות בכלא".

"אני קורא לכל היהודים במדינת ישראל לראות כיצד ערבי סובל, בזמן שיהודי הוא זה שנכנס לעירו לרצוח אותו", אמר הנאשם והוסיף: "במקום לחפש מי שלח את המחבל הזה, כאשר מדובר בחייל שהגיע עם מספר מחסניות וכוונותיו היו לבצע רצח המוני, נקנווה שביהמ"ש יזכה אותנו מכל אשמה".

בניגוד לפרסומים קודמים, לא נחתמה שום עסקת טיעון עם הנאשמים ברצח זאדה, לאחר שאלו סירבו לחתום על כל עסקה שהיא. בעבר הוצע להם למחוק חלק מסעיפי האישומים נגדם, אך הם לא הסכימו וביקשו זיכוי מלא. עורך דינו של בחוס, עו"ד מאהר תלחמי אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: " נפריך את כל הטענות של התביעה והמשטרה בכל מה שקשור לזמנים ולטענות שהביאו במהלך המשפט, ובעניין האיומים על מרשי, שמעתי זאת לראשונה הבוקר בבית המשפט, נלמד את הדברים ונדע איך להגיב בשלבים מתקדמים".

בימים הקרובים צפויות להישמע עדותם של ששת הנאשמים האחרים.

הווידאופדיה: הטבח בשפרעם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק