נתונים מדאיגים, דוח המועצה (צילום: חדשות 2)
התעללות נמשכה 21 שנים. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

הסיוט של שלוש בנות ממרכז הארץ, נמשך לא פחות מ-21 שנים. אביהן, תושב המרכז בן 64 הועמד היום לדין יחד עם אמן, בגין מאות מעשי אונס, סדום, ומעשים מגונים שביצע בבנות, מאז שהיו בבית הספר היסודי - ועד לנישואיהן, בגיל 18-19. האם, שידעה על המעשים, לא התערבה בנעשה, על אף שאמרה לאב כי הוא "סוטה". במקרים אחרים, היא נהגה להכות את הבנות ולאיים עליהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ומוגדר כחמור ומזעזע, מתאר את מסכת ההתעללות בבנות, משנת 1989-2010, בבית המשפחה, וכן במקום עבודתו של הנאשם. בהזדמנויות שונות נהג הנאשם לקלח את הבנות, לדרוש מהן לעשות לו "מסאז", לזמנן לחדרו, או לגרום להן לבוא למקום עבודתו בטענה שהוא "זקוק לסיגריות".

בין היתר, דרש הנאשם מהבנות לומר שהן נהנות, ורוצות שימשיך במעשיו. במקרה אחר, ביצע מעשה מגונה באחת הבנות, בעת ששיחק איתה ועם אחיה מחבואים, ולאחר שמצא את מקום המסתור שלה. חלק מהמעשים בוצעו בנוכחות האם או אחד האחים בחדר.

האם, שידעה על המעשים, כיוון שצפתה בחלקם מהצד, וכיוון שהבנות התלוננו עליהם בפניה, לא פנתה למשטרה או ניסתה לעצור את המעשים. במהלך השנים היא תלתה את האשמה בבנות עצמן, או איימה על הנאשם וקראה לו "סוטה", אך לא עשתה דבר נוסף כדי להפסיק את ההתעללות.

ואם לא די בזה, במקרים אחרים, היא הכתה את הבנות, איימה עליהן במגהץ רותח ודחפה את ראשן לאסלה בעוד היא מורידה את המים ואומרת "שתחנקו". כשהיו קטנות, נהגה גם לנעול אותן בחדר השירותים, לכבות את האור ולכנות אותן בשמות גנאי.

הפרקליטות דרשה להאריך את מעצרו של האב עד תום ההליכים, ולהרחיק את האם מעיר מגוריה, מחשש לשיבוש הליכי משפט.