יותר שעות אור - ממחר (צילום: רויטרס)
בית הדין לא האמין לבעל. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בחקירה בבית הדין הרבני, שם התנהל מאבק גירושין בין בני זוג תושבי חולון, חשף הבעל, מבלי משים, רומן אותו ניהל מאחורי גבה של אשתו. הסיפור החל כאשר הבעל הגיש בקשה לגט מבית הדין הרבני, ובה הצהיר כי הוא יודע שאשתו בוגדת בו, אבל אין לו הוכחות.

האיש כשל במאמציו לשכנע את הדיינים בבגידת אשתו. בעוד האישה, באמצעות עורך דינה מיקי שיפמן, טענה שדווקא הגבר הוא הבוגדני ביניהם, החל הבעל מאשים שהאישה פועלת נגדו באלימות, ואף טען כי האישה בעטה באשכיו.

בשל הטענה לאלימות, החלו הדיינים חוקרים את הבעל, ואחד מהם שאל אותו: האם הבעיטה באשכים ארעה לפני שהוא "רעה בשדות זרים" (המינוח ההלכתי לבגידה), או לאחר מכן. הבעל ענה מבלי משים: "לאחר מכן" - וכך למעשה הפליל את עצמו, והודה כי בגד באשתו.

כתוצאה מכך, דחה בית הדין את תביעת הבעל לגט, וקיבל את בקשתה של אשתו לשלום בית. לדברי עו"ד מיקי שיפמן - מומחה לדיני משפחה, גירושין, צוואות, עיזבונות, חטיפות ילדים ומגשר, במקרה בו הוכח כי האישה בוגדת בבעלה אין לבית הדין מקום אלא לפסוק על גירושין מיידיים. כאשר המצב הפוך, והגבר בוגד באשתו, אך היא מוכנה לסלוח לו, יכול בית הדין להתחשב בצדדים, ולכפות שלום בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק