שחר גרינשפן. הערעור נדחה
שחר - עדיין צמח | צילום: חדשות 2

הטרגדיה של שחר גרינשפן חוזרת לבית המשפט. הנושא: משפחתה של הנערה, שנפגעה אנושות לפניי כשנתיים כשהייתה בת 12 על ידי נהג שיכור, תובעת את חברת הביטוח "שירביט" לפיצויים בסך של כ-36 מיליון שקלים. החברה טוענת לעומת זאת: מחקרים מראים ששחר לא תחיה 14 שנים מיום התאונה ועל כן הפיצוי אמור להיות מופחת בהרבה. לאחר הדיון תקפו בחריפות נציגי החברה את מה שהם מכנים "קמפיין מתוכנן" נגד שירביט.

"שירביט מגישה בקשות לבית המשפט ואת התשובות שומעת מהעיתונות", טען בבית המשפט עו"ד יוסף נחשון, בא כוחה של חברת הביטוח. "זה משפיע על בית המשפט... קיים ניסיון להכפיש את החברה ולפגוע בה מבחינה עסקית".

בתגובה לטענות בא כוחה של שירביט אמרה באת כוחה של מש' גרינשפן, עו"ד ענת קאופמן, כי אף אחד לא ימנע ממשפחת גרינשפן להתבטא בתקשורת. "חברי אולי התבלבל, אנחנו לא חיים בעולם השלישי, זו מדינת ישראל, מדינה דמוקרטית שבה דיוני בית המשפט פתוחים. משפחת גרינשפן רשאית לעשות מה שהיא רוצה", אמרה עו"ד קאופמן שציינה כי זוהי זכותה המלאה של מש' גרינשפן "להוציא את תסכוליה בתקשורת".

"קמפיין מתוכנן הפורט על נימי הנפש"

לפני כשנתיים נדרסה גרינשפן, על-ידי הנהג השיכור, מרק פטריק. המקרה עורר סערה ציבורית, לאחר ששופטת התעבורה בפ"ת, טל אוסטפלד, גזרה על פטריק במסגרת הסדר טיעון קנס כספי של 1,000 שקלים ועבודות שירות של 600 שעות. בעקבות גזר הדין פירסמה יעל, אחותה של שחר, מכתב בפייסבוק, שבעקבותיו גברה הסערה הציבורית. "האדם שלקח מאחותי את החיים, שהרס משפחה שלמה, הולך לחיות את חייו כאילו דבר לא קרה", כתבה.

שירביט מסרה בתגובה לאחר הפרסומים כי היא פועלת ללא רבב בעניינה של גרינשפן וללא ביקורת מצד השופטת. "שירביט מעבירה תשלומים תכופים כנדרש ומנסה למצוא דרכים יצירתיות לסייע פיננסית למשפחת גרינשפן ונמנעת מלחשוף את כל הידוע לה, מתוך הבנה מלאה כי כאבה של המשפחה בלתי נסבל. יחד עם זאת, יש להכיר בעובדות ובמצב המשפטי ולא ייתכן כי יבוצע נגד שירביט קמפיין מתוכנן, הפורט על נימי הרגש ומסתיר באופן מניפולטיבי את העובדות ואת הפעולות שננקטו".

שירביט: השופטת תקפה את התנהלות המשפחה

כחלק ממסמך תגובה מפורט שנוגד לכאורה את טענות המשפחה, נמסר מ"שירביט" כי "בדיונים המשפטיים שהתקיימו עד כה בבית המשפט המחוזי, צידדה כבוד השופטת אסתר דודקביץ בעמדת חברת הביטוח ובנכונותה לבא לקראת המשפחה ולשלם סכומי עתק על חשבון התביעה. השופטת אף תקפה את עורכת הדין של משפחת גרינשפן, על התנהלותה התקשורתית".

"לאחרונה נודע לחברת הביטוח כי משפחת גרינשפן מעסיקה, לכאורה, בשכר קבוע שנאמד בעשרות אלפי ש"ח איש מקצוע שמבצע עבורם פעילות תוכן אינטרנטית ענפה, שמטרתה הכפשת חברת הביטוח", כתבו בתגובת החברה. "הפעילות מתבצעת באמצעות יצירת מאות תכנים שלילים שמפורסמים תכופות בעשרות בלוגים ברחבי הרשת. חלקם נפתחו לצרכי המטרה וחלקם עושים שימוש בכלים טכנולוגיים ומערכות קיימות המאפשרות זאת".

עוד נמסר, "מידע זה הוא הקש ששבר את גב הגמל וששכנע את חברת הביטוח כי יש צורך אמיתי להתייחס לטענות המשפחה. למרות התנהלותה של תביעה משפטית בין כותליו של בית משפט מכובד. ולמרות גם שעד כה, נשמרה באדיקות זכותה של המשפחה לפרטיות והעובדות האמיתיות לאשורן לא נחשפו". לטענת החברה, בפועל כבר קיבלה המשפחה מעל 475 אלף שקלים. בנוסף נטען כי החברה הציעה לשלם את כספי הפיצויים על ידי תשלום חודשי קבוע -  למשך כל ימי חייה של שחר.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק