ד', חסיד בן 58 מפלג של חסידות ברסלב הורשע בשבוע שעבר ב-18 סעיפים של אונס, התעללות והחזקה בתנאי עבדות של בני משפחתו - שש נשותיו ו-17 ילדיו שהיו חברים בכת. נ', בנו, יוצא נגד עמדת חמש מנשותיו, שהגנו על ראש הכת ומספר על חיים בפחד. "אני לא מכיר פחד כזה בעולם", אמר בריאיון לחדשות 2. אמו עדיין מכחישה הכל.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה מציק לי מאד שאני שומע את הנשים אומרות שהבית היה חם ואוהב", אומר נ'. "זה השקר הכי אבסורדי שיכול להיות. אחד הדברים הכי קשים זה הפחד"

גם לאחר ההרשעה של מנהיגם, נשות הכת יוצאות לרחובות ירושלים כדי למחות. "אנחנו כמה נשים נשואות לבעל אחד, אין סיבה להתערב באיך שאנחנו חיות", אמרו לעוברים ושבים.

ש', ביתו החורגת של אבי המשפחה
ש', ביתו החורגת של אבי המשפחה | צילום:

כלפי חוץ הם הציגו תמונה של משפחה מאוחדת, היו בטיולים וערכו חגים ביחד סביב השולחן. בסופו של דבר אחת מהנשים וכמה מהילדים נשברו והעידו נגד ד'. שאר המשפחה - עדיין מכחישה. "מאיפה ממציאים את הסיפורים האלה? המשטרה, הפרקליטות ובית המשפט לא הבינו נכון. מדברים בשמנו, אנחנו לא קורבנות", אומרות חמש הנשים האחרות. לדבריהן, "בית המשפט לא רצה לדעת את האמת". הילדים שלהן פוזרו בין פנימיות ומשפחות אומנה, והן עדיין יחד.

מנגד, ש', שהפכה לבתו החורגת של ד' בגיל שש, מספרת דברים אחרים. היא העידה מאחורי פרגוד על כל הווידויים שנכפו עליה, ועל שיטות הענישה הסדיסטיות - הרעבה, הפשטה ומעשי אלימות. האמהות עמדו בצד, צפו בד' מעניש אותה, ולא התערבו. ללא השכלה, ללא מקצוע, בלי משפחה ובמשבר אמונה - המדינה ששכחה אותם אז, לא ממהרת לסייע לבני הכת גם היום.